Ніжинський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги Відділ «Варвинське бюро правової допомоги»

Автоматизоване списання боргів із рахунків

6.07.2021 р. набрав чинності наказ Міністерства юстиції України від 23.03.2021 № 1061/5, яким внесено зміни до наказу від 16.04.2019 року № 1203/5 «Про затвердження Порядку автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів».

16:35 02.09.2021

Правові нюанси "громадянського" або "цивільного" шлюбу

Все більше українських пар живуть спільно, без державної реєстрації шлюбу, це називають "громадянський" або "цивільний" шлюб. Тим більше, що з 1 жовтня 2016 року штамп про украдення шлюбу не ставлять у паспорт, а дані вносяться до реєстру.  Юристи часто визначають незареєстровані державою відносини між парою як "фактичний шлюб".  Про його правові нюанси  читайте далі.

15:38 15.06.2021

За порушення правил дорожнього руху каратимуть по новому

16 лютого було прийнято Закон України №2695 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху». Новий закон посилює відповідальність водіїв за порушення правил дорожнього руху та вводить кримінальну відповідальність за керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння.

22:16 24.02.2021

За порушення правил дорожнього руху каратимуть по новому

13:32 19.02.2021

Як довести батьківство?

Останнім часом до Варвинського бюро з надання БППД  звертаються громадяни із питанням щодо порядку встановлення факту родинних відносин, зокрема, визнання батьківства . Відомо, якщо особи перебувають у шлюбі, то чоловік автоматично вважається батьком дитини. А що робити , якщо жінка не перебуває у шлюбі із чоловіком, який виявив бажання бути записаним у свідоцтві про народження як батько дитини?

14:09 28.01.2021