Ніжинський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги Відділ «Варвинське бюро правової допомоги»

Як отримати компенсацію на оплату комунальних послуг за безкоштовний прихисток внутрішньо переміщених осіб?

Вторгнення російських військ на територію нашої країни спричинило появу великої кількості осіб, які були вимушені покинути свої домівки та переміститися до безпечних регіонів. Громадяни України,  які виявили бажання надати безкоштовний прихисток внутрішньо переміщеним особам зможуть отримати від держави компенсацію витрат за тимчасове розміщення (ВПО), які перемістилися у період воєнного стану.

11:40 07.06.2022

Автоматизоване списання боргів із рахунків

6.07.2021 р. набрав чинності наказ Міністерства юстиції України від 23.03.2021 № 1061/5, яким внесено зміни до наказу від 16.04.2019 року № 1203/5 «Про затвердження Порядку автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів».

16:35 02.09.2021

Правові нюанси "громадянського" або "цивільного" шлюбу

Все більше українських пар живуть спільно, без державної реєстрації шлюбу, це називають "громадянський" або "цивільний" шлюб. Тим більше, що з 1 жовтня 2016 року штамп про украдення шлюбу не ставлять у паспорт, а дані вносяться до реєстру.  Юристи часто визначають незареєстровані державою відносини між парою як "фактичний шлюб".  Про його правові нюанси  читайте далі.

15:38 15.06.2021

За порушення правил дорожнього руху каратимуть по новому

16 лютого було прийнято Закон України №2695 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху». Новий закон посилює відповідальність водіїв за порушення правил дорожнього руху та вводить кримінальну відповідальність за керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння.

22:16 24.02.2021

За порушення правил дорожнього руху каратимуть по новому

13:32 19.02.2021

Як довести батьківство?

Останнім часом до Варвинського бюро з надання БППД  звертаються громадяни із питанням щодо порядку встановлення факту родинних відносин, зокрема, визнання батьківства . Відомо, якщо особи перебувають у шлюбі, то чоловік автоматично вважається батьком дитини. А що робити , якщо жінка не перебуває у шлюбі із чоловіком, який виявив бажання бути записаним у свідоцтві про народження як батько дитини?

14:09 28.01.2021