ІХ Всеукраїнська краєзнавча конференція учнівської молоді «Мій рідний край, моя земля очима сучасників» в м. Миколаїв

Дата: 16.11.2018 14:40

З 09 по 11 листопада 2018 року в м. Миколаєві відбулась ІХ Всеукраїнська краєзнавча конференція учнівської молоді «Мій рідний край, моя земля очима сучасників».

Для участі у конференції до Миколаївського обласного Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді з’їхались юні краєзнавці з 17 областей нашої країни. Від Чернігівської області у конференції взяли участь вихованці туристсько-краєзнавчого клубу «Ніка» Небрат Анастасія та Петрієнко Тетяна.

Основна частина конференції проходила на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили, яка складалася з пленарної частини, в ході якої своїми науковими дослідженнями поділились Тригуб Олександр Петрович, доктор історичних наук, професор, голова Миколаївської обласної спілки краєзнавців, Котляр Юрій Вадимович, завідувач кафедри історії, доктор історичних наук, професор, Смирнов Олександр Ігорович, археолог, старший викладач МНУ імені В.О. Сухомлинського.

З вітальним словом до учасників заходу звернулись Сокульська Наталія Вікторівна, заступник директора департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації, Омельченко Дмитро Григорович, заступник директора з навчально-виховної роботи Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді, Клименко Леонід Павлович, ректор ЧНУ імені Петра Могили, Андрійчук Тетяна Григорівна, в.о. директора Миколаївського обласного Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді.

Далі робота продовжилась в секціях: історичне краєзнавство, етнографічне краєзнавство, екологічне краєзнавство, географічне краєзнавство та геологія, культура рідного краю та музейна справа, археологія. Анастасія Небрат презентувала роботу «Дендропарк «Тростянець» в секції географічного краєзнавства, а Тетяна Петрієнко дослідження «Люлькарство в секції археологія.

Петрієнко Тетяна отримала свідоцтво на право друку у збірнику кращих матеріалів ІХ Всеукраїнської краєзнавчої конференції «Мій рідний край, моя земля очима сучасників».

Наступного дня учасники конференції відвідали Миколаївський обласний краєзнавчий музей «Старофлотські казарми», краєзнавчий відділ Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки та ознайомились з презентацією Чорноморського національного університету ім. Петра Могили.

Конференція завершилась творчою зустріччю «Віч-на-віч з майбутнім», в якій взяли участь Терещенко Олександр Леонтійович, легендарний «кіборг», Народний Герой України, заступник начальника Державної установи «Академія патрульної поліції», Смирнов Олександр Ігорович, учасник Чорноморської міжнародної підводної археологічної експедиції, Чернявський Валерій Валерійович, заступник директора Миколаївського обласного краєзнавчого музею, Зелінський Ілля Володимирович, керівник Миколаївського міського громадського формування з охорони громадського правопорядку «Бузький гард». Кожен з гостей висловив свою власну думку щодо природної, культурної, історичної, археологічної спадщини Миколаївщини та роль підростаючого покоління в справі розбудови незалежної держави.

Сповнені незабутніх вражень, отримавши нові знання, цікаві знайомства, учасники конференції повернуться додому отримавши безцінний досвід у заході всеукраїнського рівня.

Участь у конференції відбулася за підтримки Варвинської селищної ради.

О.Прима

керівник туристсько-краєзнавчого клубу «Ніка»