Новини Пенсійного Фонду

В органах Пенсійного фонду України є можливість дистанційно отримати такі довідки: про трудовий та страховий стаж;

про трудовий та страховий стаж; про доходи пенсіонера; про особливі умови праці; про нараховану заробітну плату; форма ОК-5; форма ОК-7; витяг з Реєстру застрахованих осіб. Скористатися послугою ви можете через мобільний застосунок “Пенсійний фонд” або в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послугПенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua.

16:18 16.06.2022

Зворотний зв’язок. Запитуєте – відповідаємо.

Чи повинен пенсіонер самостійно повідомляти ПФУ про працевлаштування?     Так, пенсіонери зобов’язані повідомляти органи Пенсійного фонду про обставини, що спричиняють зміну розміру пенсійної виплати, зокрема, про  працевлаштування та звільнення з роботи.

14:22 13.06.2022

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 2022 року № 589 внесено зміни до Порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій

Збір з операцій з відчуження легкових автомобілів (далі – збір) сплачують підприємства, установи та організації всіх форм власності, а також фізичні особи, які набувають право власності на легкові автомобілі, що підлягають першій державній реєстрації в Україні в територіальних органах з надання сервісних послуг МВС.

14:17 08.06.2022

Алгоритм отримання е-лікарняного під час перебування за кордоном

1 Якщо захворіли звернутися за медичною допомогою до лікаря в країні, де перебуваєте. Як документальне підтвердження отримання медичної допомоги та самого факту тимчасової втрати непрацездатності отримати медичний документ. Бажано, щоб у документі діагноз було вказано з використанням міжнародної класифікації МКХ - 10.

14:14 08.06.2022

Звільнення від сплати ЄСВ упродовж дії воєнного стану не передбачає зарахування періодів роботи до страхового стажу

Законодавством України передбачено право фізичним особам- підприємцям на спрощеній та загальній системі оподаткування, особам, які здійснюють незалежну професійну діяльність та членам фермерського господарства, тимчасово, з 1 березня 2022 року та протягом 12 місяців після припинення або скасування воєнного стану не нараховувати та не сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за себе.

16:34 01.06.2022

Новий пенсійний закон: що змінюється для українців

Ще у середині лютого цього року парламент ухвалив Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства» (№ 2040), який тоді був досить обговорюваним в суспільстві, адже вирішував чимало нагальних пенсійних проблем, як-то індексація пенсій держслужбовців чи достроковий вихід на пенсію людей, що втратили роботу.

16:33 01.06.2022