Новини Пенсійного Фонду

Подати/ отримати документи без відвідування державних установ? Засобами вебпорталу ПФУ – просто!

На вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua/ реалізована можливість без відвідування державних установ отримати онлайн довідки та іншу інформацію, передбачену функціоналом вебпорталу. Для цього потрібно авторизуватися на вебпорталі електронних послуг ПФУ за допомогою КЕП (кваліфікованого електронного підпису), “Дія.Підпис” або ID.GOV.UA. Це дозволяє громадянам не виходячи з дому отримувати електронні документи які є аналогами паперових документів. Важливо •    Електронний документ з QR-кодом, підписаний КЕПом Пенсійного фонду України є аналогом паперового документа, підписаного відповідальною особою Фонду.  •    Електронні документи з QR-кодом дійсні для оформлення субсидій, документів у центрах надання адміністративних послуг, посольствах, консульських та банківських установах, органах виконавчої служби, територіальних органах міграційної служби тощо. •    Після заповнення атрибутів звернення необхідно підписати особистим КЕПом та надати згоду на обробку персональних даних.  •    Перевірити достовірність видачі електронних документів з QR-кодом можна через вебпортал ПФУ у розділі “Верифікація виданих документів”.

10:41 14.02.2024

Як внутрішньо переміщеним особам отримати пільги на оплату ЖКП?

Пільга на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу надається внутрішньо переміщеним особам, які перебувають на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, або їх законним представникам після надання заяви, до якої додається у разі потреби довідка про наявність у житловому приміщенні пічного опалення та/або кухонного вогнища на твердому паливі, до органів Пенсійного фонду України.

12:55 16.01.2024

Скільки коштує докупити один місяць страхового стажу у січні 2024 року?

Для того, щоб до страхового стажу було зараховано один повний місяць, сума добровільного пенсійного внеску повинна бути не меншою від розміру мінімального страхового внеску, який визначається як 22% від розміру мінімальної заробітної плати.

12:52 16.01.2024

До уваги фізичних осіб – підприємців! У 2024 році розміри єдиного соціального внеску змінюються

З 01.01.2024 року набрав чинності Закон України від 09 листопада 2023 року № 3460-IX «Про Державний бюджет України на 2024 рік» (далі – Закон № 3460). Статтею 8 Закону № 3460 встановлено з 1 січня 2024 року мінімальну заробітну плату – 7100 грн, з 1 квітня – 8000 грн.

12:51 16.01.2024

Пенсіонери, що стали ВПО до 24.02.2022, можуть пройти ідентифікацію до 31 березня 2024

27 грудня Уряд ухвалив постанову за № 1384 “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2014 р. № 637 і від 8 серпня 2023 р. № 837“, якою передбачено, що пенсіонерам з числа внутрішньо переміщених осіб, які набули цього статусу до 24 лютого 2022 року та отримують пенсії через поточні рахунки в АТ “Ощадбанк“, термін проходження фізичної ідентифікації продовжено до 31 березня 2024 року.

16:33 09.01.2024