Податкові новини

Про карантинні нововведення з ЄСВ!

З метою підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID – 19)» Законом України від 17.03.2020 №533-IX запроваджені нововведення для фізичних осіб-підприємців.

09:30 31.03.2020

Запровадження програмних РРО відтерміновується

запровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій, як альтернативу класичним РРО. Також, до 1 серпня 2020 року продовжено можливість не застосовувати реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує ліміт у 1 млн гривень, крім тих, які здійснюють:

14:22 26.03.2020

Термін подання податкової декларації про майновий стан і доходи подовжено до 1 липня 2020 року!

Відповідно до змін, запроваджених Законом №533, громадяни та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, для яких встановлено строки подання річної податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) підпунктом 49.18.4 пункту 49.18 статті 49 Кодексу мають право подати декларацію за звітний (податковий) 2019 рік до 1 липня 2020 року. Тобто, останній день подання декларації – 30 червня 2020.

14:18 26.03.2020

Підтримка платників ЄСВ на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби

Головне управління ДПС у Чернігівській області повідомляє, що Законом України від 17.03.2020  № 533 – IX  «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID – 19)» внесено ряд змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон про ЄСВ), відповідно до яких тимчасово за періоди з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року звільняються від нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄСВ) «за себе» фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, члени фермерських господарств та особи, які займаються незалежною професійною діяльністю.

13:38 26.03.2020

Максимально використовуємо дистанційний формат спілкування

Здоров’я та безпека платників – головний пріоритет ДПС як соціально-відповідального державного органу. У зв’язку зі спалахом і розповсюдженням коронавірусу COVID-19 та попередженням інфікування і поширення вірусних інфекцій Державна податкова служба України наполегливо рекомендує  платникам утриматися від відвідування центрів обслуговування платників без нагальної потреби. Особливо якщо проблему, з якою ви збираєтеся звернутися до ЦОП, можливо вирішити дистанційно (онлайн або поштою).

13:32 26.03.2020

Набрали чинності важливі закони, спрямовані підтримку платників на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби!

17.03.2020 набрав чинності Закон України від 17 березня 2020 року           № 530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СОУГО-19)» (далі - Закон № 530-ІХ), яким внесено зміни до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010року № 2755-УІ із змінами і доповненнями (далі - Кодекс), зокрема, тимчасово, для здійснення заходів щодо запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СОУГО-19) звільняються від оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (СОУГО-19), перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України. Дана норма буде діяти протягом трьох місяців з дня опублікування Закону        № 530-ІХ.

13:31 26.03.2020

Понад 1 млрд гривень податків отримали місцеві бюджети Чернігівщини за два місяці поточного року

Головне управління ДПС у Чернігівській області інформує, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області у січні-лютому 2020 року надійшло 1047,5 млн грн від сплати податків і зборів. Приріст надходжень до відповідного періоду минулого року становить 17,3 відс. (на 154,5 млн гривень).

13:11 26.03.2020

У фальсифікаторів тютюнової продукції вилучено «майна» майже на 3 млн гривень

Канал з транспортування оптових партій тютюнових виробів перекрили працівники податкової міліції ГУ ДФС у Чернігівській області під процесуальним керівництвом прокуратури Чернігівської області.

09:52 19.03.2020

За січень-лютий 2020 року платниками Чернігівщини сплачено 2,7 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що за січень-лютий поточного року до бюджетів усіх рівнів платниками сплачено 1,9 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів. Приріст до минулого року становить 10,5 відс., або майже на 180 млн грн більше минулорічного показника.

09:45 19.03.2020