Протидія домашньому насильству

Домашнє насильство – серйозна та актуальна проблема українського суспільства. Будь-яка з його форм – фізичне, психологічне, сексуальне чи економічне – несе загрозу не лише особі, яка страждає від домашнього насильства, а й членам сім’ї, які є його свідками. Чимало людей навіть не усвідомлюють, що кожного дня піддаються певному з видів домашнього насильства. Такі люди бояться звертатись до правоохоронних органів, не хочуть розголосу, побоюються осуду суспільства.

Протягом останніх років в Україні прийнято ряд законів та внесено зміни до існуючих, в яких передбачено покарання стосовно кривдників за вчинення домашнього насильства (складаються адміністративні протоколи, відкриваються кримінальні справи, виносяться обмежувальні приписи).

Що ж робити жертвам домашнього насильства? Саме їм зазвичай не вистачає роз’яснювальної роботи та психологічної підтримки.

Завдяки реалізації державної субвенції при комунальному закладі «Варвинський центр соціальних служб», як структурний підрозділ, створено Спеціалізовану службу первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (рішення 10 сесії 8 скликання Варвинської селищної ради Прилуцького району від 10 червня 2021 року № 256). Метою діяльності Консультативної служби є надання разових або періодичних консультацій особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, сприяння ефективному розв’язанню проблем самою постраждалою особою, направлення її у разі потреби до відповідних суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству, надання первинної психологічної підтримки та інформування щодо можливостей отримання послуг інших суб’єктів.

Також з 2019 року на базі центру соціальних служб діє Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Метою її діяльності є надання соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, зокрема соціальних послуг з консультування, кризового та екстреного втручання, соціальної профілактики відповідно до їх потреб. Мобільна бригада надає соціальні послуги шляхом проведення фахової консультації за допомогою телефонного зв’язку, з виїздом у спеціально організованому транспорті до місця проживання (перебування) постраждалих осіб чи іншого вказаного ними місця, у приміщенні районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Якщо Ви стали жертвою чи свідком домашнього насильства або жорстокого поводження з дітьми телефонуйте:

т. 2-11-05

Керівник Спеціалізованої служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі – Небрат Людмила Миколаївна.

Практичний психолог Консультативної служби – Ященко Аліна Станіславівна.

Фахівець із соціальної роботи Консультативної служби – Шемет Тетяна Миколаївна.

Ми знаходимось за адресою: смт Варва, вул. Шевченка, буд. 42.