З 01 січня 2019 року зросли розміри штрафів за порушення трудового законодавства

Дата: 11.01.2019 10:12

Згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» мінімальна заробітна плата у 2019 році становить 4173 грн. та у погодинному розмірі – 25,13 грн. Збільшились відповідно і розміри штрафів за порушення законодавства про працю.

Передбачаються штрафи для юридичних та фізичних осіб-підприємців, що використовують найману працю:

1. 125190 грн за наступні порушення:

- фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору

- оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час

- виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ;

2. 41730 грн:

- за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці);

3. 12519 грн за такі види порушень:

порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі;

4. 41730 грн за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

5. 4173 грн за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище.

Підприємству треба приділити дуже велику увагу щодо правильного оформлення наказів про прийняття працівників на роботу. Якщо наказ оформлений правильно, але підприємство несвоєчасно повідомило фіскальну службу про прийняття працівника на роботу, то таке порушення коштуватиме підприємству 4173 гривні.

Крім того, ст. 41 КпАП передбачено адміністративну відповідальність на керівника підприємства від 8500 грн до 17000 грн за фактичний допуск працівника без трудового договору.

Головний державний інспектор відділу з питань

додержання законодавства про працю, зайнятість

та інших нормативно-правових актів

Управління Держпраці у Чернігівській області