Як формується місцевий бюджет?

Дата: 05.03.2019 15:52

Освітлені вулиці, сучасні навчальні заклади, облагороджені сквери та парки, комфортні лікарні і  насправді швидкі карети  медичної допомоги з наповненими сумками та на нових колесах – чи може бути реальним такий сценарій  для українських сіл? Для тих сільських  громад, які зуміли взяти під свою відповідальність  власний  добробут, вдалося переконатися, що може????

Ділимося успішним досвідом Варвинської громади.

Сьогодні Варвинська ОТГ об’єднує вісім населених пунктів. Тут ефективно працюють соціальні установи – освітні заклади, бібліотеки, первинна медична допомога, центр надання адміністративних послуг, музична та  спортивна школа.   Щороку  реалізуються проекти, спрямовані на підвищення рівня інфраструктури та благоустрою. Зокрема, у  2018 му встановлені автобусні зупинки,  придбано сучасний трактор для комунального підприємства, відремонтовані дороги, поновлено вуличне освітлення.

То в  чому ж секрет успіху?  Найголовніший інструмент розвитку села – це бюджет, що формується за рахунок податків, які сплачує відповідальний бізнес, державних трансферів, доходів із операцій з капіталом.  Важливо, що  громада має право залишати на свої потреби майже всі податкові надходження. У 2018 році традиційно найбільше податків до бюджету Варви надійшло від компанії Кернел.

Схема проста – громада заробляє – громада витрачає.

Варто лише  не прогадати із партнерами – тими підприємствами та організаціями, які дійсно працюють прозоро, поповнюючи скарбниці.