19 серпня відзначається друге велике свято серпня – Яблучний Спас
Другий Спас або як його ще називають Спас на горі, Середній Спас, Преображення або Преображення Господнє.
19 серпня 2019 року в рамках культурно-просвітницького проекту «Збережемо традиції предків» в Варвинській районній філії Чернігівського обласного центру зайнятості провели інформаційний семінар на тему " «Три серпневі Спаси: традиції святкування в Україні»
Вважається, що з настанням Яблучного Спаса закінчується літо і приходить пора осені. Після цього свята, дійсно, стає прохолодно.
За народними прикметами, Яблучний Спас означає настання осені і перетворення природи. Прийнято вважати, що ночі після Спаса стають набагато холоднішими, від цього дня вже можуть починатися приморозки, а тому й кажуть: «Прийшов Спас, держи рукавиці про запас!».
Традиції та прикмети в день Яблучного Спаса
- Щоб бути щасливим, потрібно пригостити яблуками з нового врожаю всіх рідних, близьких і коханих. Тільки після цього можна з’їсти яблучко самому.
- Якщо цього дня на мед злітаються бджоли – оселя буде сповнена достатку.
- Дівчата у свято Спаса просять у яблунь свіжості та вроди. Для цього юним красуням потрібно водити хороводи навколо дерева, вплітати листя з нього у вінки. А якщо зробити спеціальний гребінь з яблуні й розчесати ним волосся на заході сонця, то воно стане густішим і сильнішим.
- За погодою в Яблучний Спас визначають, якою буде майбутня осінь. Якщо весь день йдуть дощі – осінь теж буде мокрою, сухий же день обіцяє осінь без опадів. А ось ясна сонячна погода пророкує сувору зиму.
Щоб привітати всіх з Яблучним спасом та показати свої вироби на захід завітали місцеві майстри - Л.А. Шпетна, Лариса Андріївна в'яже гачком від самого дитинства, а не так давно вирішила перетворити улюблене хобі на власний невеличкий бізнес. В'язання гачком завжди залишалося модним і користувалося популярністю. А зараз, коли повернулася мода на ручну роботу – хенд-мейд, рукоділля, як ніколи, актуально – говорить майстриня.
Зв'язати гачком можна безліч всього: стильний одяг, речі для затишку вашого будинку (пледи, занавіски, серветки, килимки…), іграшки і навіть взуття; її доповнюють в'язання спицями, надаючи одязі ажурну легкість. Важливо відзначити, що майже всі такі вироби не виходять з моди.
Вміючи робити щось своїми руками кожна жінка отримує можливість підзаробити. Так говорить Крипченко Раїса Григорівна. Прикраси, які створює Раїса Григорівна з бісеру, дарують приємні емоції людям, вона не може й дня прожити без голки та різноколірних подружок-намистинок. Бісер — чарівний матеріал, здатності його безмежні, з його допомогою можна створювати дивовижні прикраси. З цими прикрасами можна сформувати будь-який жіночий образ — романтичний і діловий, вінтажний і cучасний. “Я ніколи не нав’язую людині свої вироби. Вважаю, що це зайве. Бо для мене не головне — продати роботу, а подарувати радість, поділитися частинкою тих відчуттів, які маю сама”.
Саморобні м'які іграшки - це улюблені вироби у майстрів hand-made. І якщо всього кілька років тому найбільшою популярністю користувалися вироби, виконані за викрійками, то сьогодні майстриня знаходять нові матеріали для виготовлення таких іграшок. Використовується все: помпони, мішковина, а іноді навіть колготки. Зворушливі малюки, рожевощокі пупси, веселі гноми і янголята - ляльки з колготок бувають найрізноманітнішими. Такі вироби були презентовані на заході від майстрині Поети Світлани Миколаївни.
Шкіряних справ майстер – Левун Сергій Іванович, варвинчанин власноруч виготовляє ексклюзивні речі .
Виготовлення речей власними руками – справа не із легких, одних умінь мало. Такі вироби можна повністю назвати душевними, адже без перебільшень, хенд-мейд – це уміння втілити усю душевну енергію у свій витвір. А коли йде мова про вироби з натуральної шкіри – то й поготів. Шкіра – дуже «вибаглива дама». «Маю гаманці, ключниці, сумки, ремені, візитниці, чохли для телефонів й інше. Найчастіше у мене замовляють гаманці та ремені.»
Отже - У чому переваги такого бізнесу, як заняття рукоділлям на дому?
Відсутність прив’язки до робочого місця і зобов’язань перед будь-ким.
Великий вибір видів рукодільного майстерності, серед яких можна вибрати найбільш підходящий варіант.
Попит і досить висока ціна виробів ручної роботи.
Займайся хобі і багатій.
За інформацією Варвинської районної філії
Чернігівського обласного центру зайнятості