Про роботу Комунальної установи"Варвинський трудовий архів" Варвинської селищної ради Прилуцького району Чернігівської області

За ініціативи виконавчих комітетів сільських та селищної рад району рішенням 10 сесії Варвинської районної ради   6 скликання від 27.03.2012 року створено комунальну установу "Варвинський трудовий архів", призначено директора, затверджено Положення комунальної установи, внесено зміни до Програми створення та забезпечення функціонування районного трудового архіву на 2011-2015 роки затвердженої рішенням 4 сесії районної ради 6 скликання від 16 червня 2011 року та викладено Паспорт і додатки в новій редакції.

Рішенням другої сесії селищної ради восьмого скликання від 24 грудня 2020 р. № 98 «Про організаційні заходи із забезпечення діяльності Варвинського районного трудового архіву Варвинської районної ради Чернігівської області» було передано установу у комунальну власність Варвинської селищної ради Прилуцького району Чернігівської області і перейменовано у Комунальну установу «Варвинський трудовий архів» Варвинської селищної ради Прилуцького району Чернігівської області. Вчасно проведено державну реєстрацію змін, чим забезпечено безперебійну роботу установи та надання послуг що мають велике соціально-правове значення у забезпеченні прав та законних інтересів громадян та централізоване зберігання документів з особового складу установ, що вели діяльність на території бувшого Варвинського району.

Для зберігання кадрових документів та тимчасового строку зберігання було виділено підвальне приміщення в адмінбудинку площею 25,3 м2.

Створено належну матеріально-технічну базу архівосховища, проведено реконструкцію приміщення.  Встановлено обладнання системою вентиляції, опаленням, стелажами – 102,9 пог.м.; забезпечено пожежну безпеку архівосховища - встановлено пожежну сигналізацію, придбано вогнегасники, встановлено протипожежні сертифіковані двері.

Робочий кабінет, площею 15 кв.м знаходиться на першому поверсі. Зроблено косметичний ремонт кабінету, придбано меблі, придбано комп'ютер, принтер та копіювальну техніку, встановлено телефонний зв'язок .

Фінансування здійснюється за рахунок бюджету громади. Платних послуг поки що не надається, але планується найближчим часом після прийому документів розробити та подати на затвердження сесії селищної ради перелік платних послуг, які будуть надаватися КУ.

Комунальна установа "Варвинський трудовий архів" безпосередньо видає довідки про заробітну плату, стаж роботи, розшифровку вихододнів та перейменування установ, організацій.

За рік до Трудового архіву надходить близько 400 запитів соціально-правового характеру від громадян та установ і організацій. На всі запити надаються відповіді у встановлений термін.

Комунальна установа «Варвинський трудовий архів» тісно співпрацює з Пенсійним фондом. Так майже щотижня Пенсійним фондом проводиться зустрічна перевірка щодо правильності видачі архівних  довідок для призначення пенсії громадянам, які працювали на підприємствах, що ліквідувалися. Розходжень у довідках не виявлено.

На даний час у Трудовому архіві зберігається 49 фондів обсягом 8260 одиниць збереження з особового складу та 206 документів тимчасового зберігання. На усі фонди наявні описи справ та оформлені акти приймання передавання.

Для належного прийняття та зберігання цих документів плануємо: придбання гігрометра для вимірювання вологості та температури а архівосховищі, картонних коробів, матеріалів для підшивки документів, картону для карток фондів, папок для зберігання описів та бухгалтерських документів.

Проблемою роботи районного трудового архіву є розширення приміщення архівосховища та збільшення протяжності стелажного обладнання.

Директор Варвинського трудового архіву                                   Наталія Уляніч