П’ята річниця прийняття Закону України «Про пробацію»

Дата: 17.02.2020 11:23

5 лютого 2015 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про пробацію»,  що визначив організаційно-правові засади для створення пробації України.

Пробація представляє собою систему покарань без позбавлення волі, орієнтовану не лише на контроль та нагляд за засудженими, а й на надання допомоги у напрямі змін життєдіяльності правопорушника.

Головна мета пробації – забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності. Пробація коштує платникам податків удесятеро дешевше ніж утримання у в’язниці, натомість перспективи виправлення на пробації набагато кращі. Але для досягнення цієї мети важливим аспектом є довіра та підтримка новацій з боку громади, а також об’єднання можливостей органів та організацій державного та недержавного сектору, зацікавленість кожного громадянина у створенні справедливого і безпечного суспільства, яке прагне жити без правопорушень.

Співробітники Варвинського районного сектору пробації вірять, що спільними зусиллями ми досягнемо поставленої мети – створення безпечного суспільства.

Пробація відкрита до співпраці за всіма напрямками роботи. За більш детальною інформацією про роботу уповноваженого органу з питань пробації Варвинський районний сектор надає змогу всім бажаючим  відвідати нас на протязі лютого місяця. Наша адреса смт. Варва, вул. Шевченка, 37.

Старший інспектор Варвинського РС

філії Державної установи «Центр пробації»

в Чернігівській області                                                                Костинецький В.М.