Шановні жителі Варвинської громади !

Дата: 15.04.2020 19:36

Варвинська селищна рада звертається до Вас з рекомендацією та проханням:  не використовувати штучні квіти на кладовищах. Такі «прикраси» є  шкідливими як для природи, так і для людей. Штучні “прикраси”, потрапляючи на сміттєзвалище, розкладаюься протягом тривалого періоду часу. Крім того, хімічні речовини, які виділяються при розкладанні пластику, потрапляють у підземні води. В наших реаліях, штучні квіти та вінки або палять, або вивозять на сміттєвий полігон.В обох випадках — це небезпека як для людей, так і для довкілля. Очевидно, що альтернативою пластиковим прекрасам можуть стати вінки з живих квітів, висаджених у грунті та хвої, газонна трава, сухоцвіти та свічки.

Насамперед найбільш доречним для померлих є молитва, а також живі квіти – символ вічного життя. Українські кладовища завжди потопали в зелені, земля була вкрита килимом із барвінку. До слова, в європейських країнах штучні квіти заборонено приносити на кладовище. Прийнято нести лише живі квіти. Екологи наголошують, що пластикові вінки і квіти не мають нічого спільного з виявом християнської віри, це - традиція, що поширилась у радянські часи, яка шкодить довкіллю. Зрештою, у сьогоднішні важкі економічні часи навряд чи логічно витрачати чималу суму на квіти, котрі згодом стануть сміттям.

Давайте будемо дбати про наше майбутнє покоління та дбати про стан навколишнього середовища.

За повідомленням Варвинської селищної ради