Земля – громаді

Дата: 14.12.2020 09:45

Влітку 2018-го Премєр-Міністр України передав землю, розташовану в межах населених пунктів, громадам.  15 жовтня поточного  року Президент України Володимир Зеленський прилетів до дендропарку «Качанівка», щоб у присутності очільників громад підписати Указ про передачу земель сільськогосподарського призначення державної власності, які розміщені за межами населених пунктів,  до комунальної.  А днями Головне управління Держгеокадастру в Чернігівській області вручило акт приймання-передачі на 12,6 тис га  дев’ятьом територіальним громадам: Бобровицькій, Варвинській, Вертіївській, Крутівській, Ладанській, Мринській, Плисківській, Седнівській та Сновській, які  розпоряджатимуться  землею, стежитимуть  за її використанням та отриманням  коштів.

Варвинській громаді передано  3 722,8 га землі,  у тому числі  й землі, що нині перебувають в оренді, під городами  та землю, яку можна передати населенню. Зрозуміло, що перед селищною радою стоять серйозні завдання:

-здійснити передачу землі в оренду  на конкурентних засадах через земельні торги, аби більше отримати коштів до місцевого бюджету;

-забезпечити проведення робіт  з інвентаризації  земель;

-посприяти, щоб мешканці оперативніше оформляли  право користування земельними ділянками, адже згідно  стат. 206 Земельного кодексу  володіння та користування землею  в Україні є платним;

-забезпечити перегляд раніше укладених договорів оренди землі, в умовах яких орендна плата є нижчою від 12 відсотків для ефективнішого наповнення місцевого бюджету;

- провести аудит записів поземельних книг із метою виявлення так званих «мертвих» душ, ділянками яких користуються інші люди без правовстановлюючих документів та не сплачують податки.

Тож використання земель за межами населених пунктів Варвинської громади буде здійснюватися прозоро з обов’язковим   винесенням  на розгляд земельної  комісії та сесії Варвинської селищної ради.

Валентина Саверська-Лихошва,

Варвинський селищний голова