Дорогі співвітчизники!

Дата: 19.02.2021 13:38

19 лютого ми відзначаємо День державного герба України.

Державні символи України: Прапор, Герб та Гімн є неодмінною складовою сучасної незалежної України. Верховна рада в 1992 році затвердила малий Державний герб України у вигляді Тризуба. Адже цей символ нерозривно пов'язаний з історією становлення української державності, споконвічним прагненням нації до самовизначення.

Найперші знахідки зображень тризуба на теренах України відносяться до періоду Трипільської культури, коли його шанували як оберіг. Однак символом української незалежної держави Тризуб визначено у 1918 році за пропозицією видатного державного діяча Михайла Грушевського. Тоді, під час Української революції, Тризуб, оповитий оливою, з’являється на гербі  Української Народної Республіки. Сучасний малий Державний герб у вигляді Золотого Тризуба на синьому щиті є символом визвольної боротьби українців.

Вітаю усіх земляків із Днем державного герба України та закликаю шанобливо ставитися до Державних символів!

Депутатський корпус селищної ради,

виконавчий комітет

Селищний голова                                                         В. В. Саверська - Лихошва