Пробація в дії
16 лютого 2021 року відбулася робота дистанційного консультаційного пункту в Варвинському районному сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області. Начальник районного сектору Троян Анатолій Олександрович розповів присутнім про переваги пробації а саме:
- зниження злочинності та кількості ув’язнених осіб;
- позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче (в 10-12 разів) для держави, ніж перебування особи на пробації;
- дотримання міжнародних стандартів та європейських цінностей.
для суспільства:
- убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;
- справедливе здійснення правосуддя: обрання покарання, необхідного і достатнього для виправлення.
для особи, яка вчинила правопорушення:
- можливість змінитися без ізоляції від суспільства, підтримка на шляху до змін;
- збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;
- збереження роботи та житла.
Завідувач Варвинського районного центру з питань пробації Анатолій Троян розповів про види та переваги пробації для особи, яка вчила правопорушення, тобто збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді, збереження роботи та житла. Можливість стати на шлях виправлення без ізоляції від суспільства. Та до дав, що надання безоплатної правової допомоги є нагальною потребою для громадян, адже дуже багато людей потребують кваліфікованої правової допомоги для захисту особистих прав.
Також було обговорено про інститут досудової пробації, який започаткований прийняттям 05.02.2015 року Закону України «Про пробацію», а також Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення виконання кримінальних покарань та реалізації прав засуджених» від 7 вересня 2016 року №1492-VIII в Україні.
Розповідаючи про основні завдання відділу бюро правової допомоги, Місько Ольга звернула увагу, на те, що одним з них є проведення правопросвітницьких заходів, зокрема, тих, що направлені на запобігання та протидію злочинності, адже на сьогоднішній день, враховуючи рівень криміногенної ситуації, ці питання є досить актуальними. Також акцентувала увагу на необхідності об’єднувати свої зусилля на підвищення правової свідомості та обізнаності громадян про свої права.
Під час дії роботи дистанційного консультаційного пункту була приділена увага реалізації проєкту Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України», яке здійснюється системою безоплатної правової допомоги.
Анатолій ТРОЯН, начальник районного сектору