Розмір пенсії збільшився

Дата: 07.12.2021 10:13

У зв’язку зі зростанням розміру  прожиткового мінімуму з 1 грудня ц.р. проведено перерахунок пенсійних виплат 268 тис. пенсіонерів області. Підвищені пенсії отримають майже 212 тис. осіб, середній розмір підвищення становить 92 гривні.

Середній розмір пенсії в області станом на 01.12.2021 складає 3629 грн. У порівнянні з 1 січня 2021 року середній розмір пенсії збільшився на 454 грн (на 14 %).

Про це повідомила заступниця начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Наталія Білозуб.

З 1 грудня поточного року,  відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», збільшуються дві величини, що впливають на розмір пенсії —прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність (з 1854 до 1934 грн) і мінімальна заробітна плата (з 6 000 до 6 500 грн).

Кому перерахували пенсійні виплати

• Пенсіонерам, які мають повний страховий стаж, розмір мінімальної  пенсії за віком підвищився з 1854 до1934 грн .
  • Непрацюючим пенсіонерам, які мають значну тривалість страхового стажу і в яких пенсії більші за мінімальну, перераховано доплату за понаднормовий стаж, який визначається у відсотках від розміру прожиткового мінімуму.
  • Збільшилася мінімальна пенсійна виплата шахтарям, учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни.
  • Збільшився мінімальний розмір пенсії (з 2400 до 2600 грн) за віком 65-річних пенсіонерів, які не працюють, за наявності у чоловіків 35 років, у жінок - 30 років страхового стажу. Перерахунок проведено для 87 тис. пенсіонерів області, розмір пенсійної виплати підвищився у 84 тис. осіб. Середній розмір підвищення склав 146 грн.

Також перерахували

• Пенсії за особливі заслуги перед Україною.
  • Підвищення учасникам війни, учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
  • Підвищення жертвам нацистських переслідувань та членам їхніх сімей;
  • Розміри максимальної пенсійної виплати.
  • Державну соціальну допомогу на догляд особам з інвалідністю внаслідок війни.
  • Розмір надбавки донорам.

Важливо

Грудневі перерахунки проведено автоматизованим способом, тому звертатися до органів Пенсійного фонду не потрібно. Розмір підвищення розраховано індивідуально для кожного пенсіонера за документами, які містяться в пенсійній справі. Пенсії виплачуватимуться пенсіонерам у визначену дату, починаючи з 4 грудня.

Довідково

Загальна кількість пенсіонерів в області станом на 01.12.2021 складає 313 тис. осіб, з них 19,2 тис. – пенсіонери силових структур. У порівнянні з початком року кількість пенсіонерів зменшилась на 2,3 % (на 7,6 тис. осіб).