A A A K K K
для людей із порушенням зору
Варвинська селищна рада
Чернігівської області

Соціальні послуги з догляду на професійній основі

Дата: 15.12.2021 16:15
Кількість переглядів: 538

Урядом прийнято постанову від 06.10.2021 № 1040 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі».

Метою прийняття цієї Постанови є “деінституалізація інтернатів”.  Розвиток соціальних послуг з догляду на професійній основі має дозволити дітям та дорослими з інвалідністю і людям похилого віку залишатися вдома, а не жити у спеціалізованих закладах.

Розмір компенсації складає 70% мінімальної заробітної плати в погодинному розмірі (наприклад, з 1 січня 2022 року мінімальна заробітна плата за годину, згідно ст.8 Закону Про державний бюджет України на 2022 рік, складає 39,26 грн, тобто 70 % це 27,48 грн/год) та може виплачуватися не більше ніж за 360 годин на місяць. При цьому кількість осіб, яким можуть надаватися послуги протягом цих 360 годин, Порядком не обмежується. При збільшенні розміру мінімальної заробітної плати підвищення суми виплат відбувається автоматично.

Компенсацію можуть отримати люди, які доглядають за особами, які через  порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися та є:

 • громадянами похилого віку;
 • особами з інвалідністю;
 • невиліковно хворими, а також хворими, що потребують тривалого лікування;
 • дітьми з інвалідністю;
 • дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги та ін.

При цьому компенсацію можна отримати лише в тому випадку, якщо особа, за якою доглядають, не отримує виплати на догляд самостійно — тобто у кожному випадку буде необхідно обирати, хто саме буде отримувати гроші.

Крім того, є декілька НЕ, яким мають відповідати люди, що можуть отримати таку компенсацію, зокрема:

 • Не бути ФОП
 • Не працювати
 • Не стояти на обліку в центрі зайнятості.

Для включення до списків осіб, які надають соціальні послуги з догляду, вам необхідно звернутися до органу соціального захисту (за місцем вашого проживання згідно реєстрації або довідки ВПО) із заявою про включення до списків таких осіб. Разом із заявою необхідно подати копію паспорта, РНОКПП, та документа, що підтверджує місце проживання (довідка ВПО, якщо немає реєстрації або реєстрація на тимчасово окупованій території). Якщо ви маєте медичну освіту, ви додаєте до заяви копію відповідного документа. Необхідний рівень медичної освіти чи інші вимоги до неї Постановою не визначені.

Якщо ви не маєте медичної освіти, для отримання такої компенсації вам необхідно пройти професійне навчання основам догляду відповідно до Постанови КМУ “Про затвердження Порядку підготовки та перепідготовки фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності” від 1 червня 2020 р. № 430.  На даний час навчання проводять обласні центри соціальних служб, громадські об’єднання, міжнародні неурядові організації, благодійні, релігійні організації, установи, що мають досвід роботи з відповідними вразливими групами населення.

Ви можете не проходити навчання, а лише скласти іспит у відповідній організації, якщо:

 • Ви не працюєте та протягом не менше трьох місяців до моменту звернення із заявою постійно надавали соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами), і яким призначалася щомісячна компенсація на догляд;
 • Ви проживаєте разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу (яка за висновком лікарської комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного стороннього догляду) та отримуєте щомісячну грошову допомогу на догляд за нею;
 • Ви є одним з батьків, усиновителів, опікуном, піклувальником та фактично здійснюєте догляд за дитиною з інвалідністю віком до 18 років, та вам призначено надбавку на догляд за такою нею.

(Головне підтвердження того, що ви здійснюєте такий догляд — це отримання вами або вашим підопічним відповідної грошової допомоги або компенсації: саме це будуть перевіряти органи соцзахисту).

Після проходження навчання або складення іспиту організація надасть вам відповідну довідку та вас включать до переліку осіб, що надають соціальні послуги на професійній основі, який повинні вести структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчі органи сільських, селищних, районних, міських рад.

Зверніть увагу: якщо ви пройдете навчання, але не будете надавати відповідні послуги протягом трьох років, вам доведеться пройти навчання або скласти іспит повторно.

Щоб отримати соціальні послуги, особа, яка потребує догляду (або її законний представник) подає до уповноваженого органу соцзахисту (або ЦНАПу) за місцем проживання відповідну заяву, паспорт, код та довідки про стан здоров’я, а також документи, які підтверджують повноваження представника. В заяві можна вказати конкретну особу з переліку, але це не є необхідним: тоді таку особу оберуть працівники соцзахисту та надішлють її письмове повідомлення. Якщо ця особа згодна надавати соціальні послуги, протягом трьох робочих днів вона подає до уповноваженого органу заяву про згоду надавати соціальні послуги з догляду на професійній основі, пред’являє паспорт та код. Протягом 10 календарних днів після цього уповноважений орган соцзахисту повинен підготувати договір про надання соціальних послуг з догляду на професійній основі — форму такого договору має затвердити Мінсоцполітики. У договорі зазначаються обсяг соціальних послуг з догляду на професійній основі з визначенням конкретних заходів, інформація про фізичну особу, яка надає соціальні послуги з догляду на професійній основі, інформація про особу, яка потребує надання соціальних послуг з догляду на професійній основі, строки надання соціальних послуг з догляду на професійній основі, кількість годин надання соціальних послуг з догляду на професійній основі на місяць, права, обов’язки та відповідальність сторін.

Договір укладається на період, на який особа потребуватиме надання соціальних послуг з догляду на професійній основі, але не більше ніж на строк, визначений у висновку про стан здоров’я.

Продовження строку дії договору здійснюється на підставі поданого висновку про стан здоров’я. Компенсація буде виплачуватися з дати укладення договору.

Для отримання компенсації особі, яка надає соціальні послуги, необхідно кожного місяця подавати до уповноваженого органу соцзахисту акт наданих послуг — це необхідно зробити до 5 числа місяця, наступного за місяцем, в якому послуги були надані, тоді компенсація має надійти на банківський рахунок до 20 числа цього ж місяця.

 

За повідомленням сектору соціального захисту населення,

у справах сім’ї, молоді та спорту Варвинської селищної ради


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь