Дорогі жителі Варви та Варвинської  громади!

Дата: 11.04.2022 11:46

Щороку, 11 квітня, світ віддає  данину пам'яті страшній та водночас радісній події Другої світової війни. Вже минуло 77 років як було знищено нацизм та визволено в'язнів фашистських концтаборів.

Цю дату згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН було встановлено в пам’ять про інтернаціональне повстання в’язнів найбільшого концентраційного табору – Бухенвальд. Саме 11 квітня 1945 року останній в’язень вийшов з його воріт із сумно відомим написом “Jedem das Seine” – “Кожному своє”. А потім відбулася хвиля звільнень в інших концтаборах.

Героїчний український народ пам'ятає і ніколи не забуде яке лихо на нашу землю принесли німецькі фашисти. Доки з нами наша пам'ять, доти й ми можемо називатися справжніми особистями. І як же тут не згадати слова Михайла Грушевського - батька української історії про те, що "завдяки історичній пам'яті людина стає особистістю, народ - нацією, країна - державою.

На правду, це дійсно так. Проте, новий  виток історичної спіралі знову приніс жах на українські землі, а кращі сини та доньки країни знову опинилися в полоні, тепер у російському. Однак, дорогі друзі, ми твердо переконані, що все це закінчиться, що в усіх нас є інше, світле призначення на цій землі, аніж віддатися у полум'яні обійми чорної війни. Пройде ще якийсь час, і в нас будуть окремі святкові та пам'ятні дати про перемогу в російсько-українській  війні 21 століття.

Депутатський корпус селищної ради,

виконавчий комітет