У Варві відкрито поліцейську станцію: шериф буде поряд 24/7

Дата: 30.09.2022 12:21

29 вересня, у селищі – адмінцентрі Варвинської громади, урочисто відкрито поліцейську станцію – вже другу на Варвинщині. Такі правоохоронні підрозділи, після проходження  поліцейськими громади відповідного  навчання, діятимуть у Варві і Гнідинцях. Їх працівники, як зазначив очільник обласної поліції Володимир Нідзельський, котрий  особисто прибув на відкриття станції, мають стати першими помічниками мешканцям громади і місцевій владі у режимі 24/7.

Щоб поліцейський завжди був поруч з громадянами, міг оперативно прийти на поміч – такий задум  проекту, зазначив він.

Поліцейський офіцер громади першим реагуватиме на звернення громадян щодо дотримання законності і правопорядку, опікуватиметься питаннями благоустрою, проблемами сімейного насильства тощо. Ми розраховуємо, що співпраця громади і поліції піде на користь мешканцям Варвинщини, а тому включилися у таку роботу ще у 2018-ому році, коли цей задум, як і все нове, піддавався критиці, говорила селищний голова Валентина Саверська-Лихошва.

Володимир Нідзельський поінформував загал, що зміни в поліції, незважаючи на воєнний стан,  відбуваються у взаємозв`язку з реформою децентралізації влади  в країні. Громади повинні мати не тільки свої школу, садок, медзаклад, а й свою, громадівську, поліцію.  У перспективі відділи поліції працюватимуть лише у адмінцентрах районів, у громадах безпеку і правопорядок контролюватимуть  так звані поліцейські-шерифи, наділені широкими повноваженнями – від патрулювання, адміністративного реагування тощо – до слідчої роботи, зможуть скеровувати справи до суду.

Варвинська станція знаходиться у адмінбудівлі відділу освіти по вул. Пилипенка, де обладнано робочий кабінет і кімнату відпочинку для офіцерів. Громада подбала про добротний ремонт і умеблювання приміщення, про технічне оснащення.

Святкову стрічку відкриття селищний голова  і керівник поліції області перерізали, далі справа за кадровим забезпеченням станцій, також для оперативної роботи правоохоронців громади потрібен сучасний транспорт. Отож, у ході зустрічі керівники громади і поліцейських структур району та області обговорили подальші кроки, аби  відкриті станції невдовзі повноцінно запрацювали.

Є. Зима, фото автора