Життєдіяльність Прилуччини під час війни: поточний стан справ та планування

Дата: 27.10.2022 11:32

Готовність до холодів, стан укриттів у закладах освіти й соціального захисту та нагальні питання життєдіяльності громад Прилуцького району у час війни  — фокус уваги під час робочого візиту начальника ОВА В’ячеслава Чауса.

В усіх відвіданих закладах — централізоване опалення, окрім другого корпусу гімназії № 1, будівництво якого закінчилося у 2020 році.

Забезпечений кожен із закладів і укриттями, придатними до використання. У гімназії воно облаштоване найкраще (до слова, тут навчається понад 900 учнів). У задовільному стані й інші два, зокрема в навчально-реабілітаційному центрі є спальні та ігрові кімнати, стаціонарні санвузли.

Щоб забезпечити освітній процес на належному рівні, В’ячеслав Чаус передав навчально-реабілітаційному центру 10 ноутбуків, а будинку дитини «Надія» — автомобіль,  який придбали спільно з волонтерами.  Транспорт обладнаний для перевезення дітей на візках.

Цього ж дня передали 10 велосипедів Малодівицькій громаді. Цей екотранспорт ОВА отримала завдяки співпраці з міжнародними організаціями.

Принагідно начальник ОВА відвідав кілька підприємств району, зокрема ті, що впроваджують сучасні технології безвідходного виробництва.

Діалог область-район-громади – найдієвіший метод швидкого виявлення та розв'язання проблеми. Відтак, саме в такому форматі сьогодні спілкувалися і на Прилуччині.

З головного:

- система оповіщення: спільно шукаємо джерела встановлення сучасної та відпрацьовуємо алгоритм дій оповіщення населення у випадку відсутності будь-яких засобів зв’язку;

- підготовка укриттів, зокрема в лікарні: у медзакладах це має бути обладнане всім необхідним приміщення, де можна робити оперативні втручання та надавати будь-які послуги;

- резерв: запас продуктів тривалого харчування, пального, мобільних пунктів обігріву. Бо війна;

- опалювальний сезон: має бути не лише генератор, а й запас пального та людина, яка може запустити резервне енергопостачання;

- економіка: з району релокувалося потужне підприємство, що вдарило по надходженнях до бюджету. Однак, відсоток суб’єктів господарювання, які постраждали від військової агресії, невеликий. Начальник ОВА закликав підприємців та керівництво громад і району використовувати всі можливості, які пропонують державні та міжнародні програми підтримки.

За повідомленням Чернігівської ОВА