Звіт Варвинського селищного голови «Про виконання Плану (Програми) соціально-економічного та культурного розвитку за 2022-й рік»
Вельмишановне товариство!
Я безмежно вдячна всім мешканцям Варвинської громади за активність та небайдужість до долі Варви та Варвинщини, вдячна за активну життєву позицію, за висунення та підтримання ініціатив.
Навзаєм скажу: я особисто, апарат Варвинської селищної ради, члени виконавчого комітету та депутатський корпус спільно з працівниками КП «Господар» самовіддано працюємо для розбудови та розвитку громади. Для цього усім нам потрібний мир, єдність та взаєморозуміння, тоді, лише тоді, буде рух уперед і буде розвиток. Але для цього потрібний, повторюю, мир, потрібна Перемога над ворогом!
План (Програма) соціально-економічного та культурного розвитку громади за 2022-й рік базується на аналізі соціально-економічної ситуації, зовнішніх і внутрішніх прогнозах, враховано стан розвитку громади під час російсько-української війни. Тогорічне фінансування здійснювалось із урахуванням реальних можливостей місцевого бюджету 2022-го року.
Звіт був опублікований у газеті «Слово Варвинщини», на сайті Варвинської селищної ради, заслуханий на засіданні виконавчого комітету та запропонований увазі депутатів.
Вельмишановні добродії!
2022-го року надійшли до місцевого бюджету кошти в сумі - 201 млн грн, із них:
-доходи загального фонду становлять – 153 млн грн, спеціального – 6 млн грн, офіційні трансферти – 42 млн грн;
-загальний обсяг видатків склав – 181 млн грн.
Першочергово кошти спрямовувались на забезпечення захищених статей, а саме:
-виплату заробітної плати - 117 млн грн;
-комунальні послуги та електроенергія – 13 млн грн;
-продукти харчування – 1,4 млн грн.
До державного бюджету перераховано реверсну дотацію в сумі – 1,5 млн грн.
У 2022-му значну частину коштів направлено на виконання Програми територіальної оборони, мобілізаційної підготовки та забезпечення заходів, пов’язаних із виконанням військового обов’язку, призовом громадян на військову службу та до інших військових формувань – 1,4 млн грн., а саме:
405 тис грн – на забезпечення добровольчого формування Варвинської територіальної громади, із яких:
-70,6 грн – на паливно-мастильні матеріали;
-279 тис грн – на придбання літнього й зимового взуття, одягу та головних уборів;
-за 4,0 тис грн закуплено рацію;
-50 тис грн – виплачена одноразова допомога членам добровільного формування в розмірі 1 тис грн кожному.
100 тис грн – перераховано субвенцію обласному бюджету для забезпечення зимовим одягом особовий склад Сил територіальної оборони ЗСУ.
На організацію заходів спротиву виділено 945 тис грн, із них:
-33 тис грн – придбання медикаментів;
-134, 7 тис грн – на оплату транспортних послуг;
-2,8 тис грн – придбання мішків:
-на 553 тис грн закуплено кевларові шоломи;
-на 221, 4 тис грн – придбано бронежилети.
Крім вищезазначеної допомоги згідно прийнятих Програм надавалась фінансова допомога силовим структурам у сумі:
-350 тис грн – районній поліції;
-80 тис грн – пожежно-рятувальному загону;
-28 тис грн – Центру комплектації та соціальної підтримки.
Працівники відділу економічного розвитку сконцентрували свої зусилля на виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку, забезпечення життєдіяльності мешканців, підвищення рівня соціальних гарантій.
На жаль, військова агресія Росії проти України з 24 лютого 2022-го року внесла значні корективи до Програми соціально-економічного розвитку як усієї України в цілому, так й окремих областей та громад, призвела до погіршення їх фінансово-економічного стану, спричинила зниження рівня конкурентоспроможності сільськогосподарської та промислової продукції, відбулось різке падіння платоспроможності мешканців громади.
Цьогоріч фактично зупинились усі капітальні видатки, які мали фінансуватися з державного та обласного бюджетів. Варвинська селищна територіальна громада належить до громад із дефіцитом інвестиційних вкладень, необхідних для повноцінного розвитку економіки та забезпечення економічного зростання.
Головним джерелом фінансування капітальних видатків залишаються власні кошти підприємств та організацій. Упродовж 2022-го року відбулось значне зменшення питомої ваги інвестицій з державного та місцевого бюджетів.
Не дивлячись на воєнний стан працівниками відділу економічного розвитку проводилась робота, направлена на розвиток та виконання Програми:
-придбано медичне обладнання (дитячий інтубаційний набір, монітор пацієнта та електрокардіограф для вторинки);
-упродовж року працівники відділу подали 25 заявок на отримання гуманітарної допомоги, в т. ч до БФ «Серце до серця», Чернівецького БФ «Милосердя», Фонду «Східна Європа», посольства Фінляндії, екоклубу «Гуманітарна допомога українським громадянам», БФ «Плече підтримки Волонтерського щита» та «Гуманітарна солідарність»;
-підготовлено та подано Профіль Варвинської громади на платформу допомоги українським містам;
-направлено звернення про надання гуманітарної допомоги до СТОВ «Дружба-Нова», ТОВ «Прогрес», ТОВ «Линовиця», «Баришівська зернова компанія», від яких отримано допомогу;
-реалізовано проєкти «Чиста вода – здорові діти» спільно з посольством Словаччини в Україні при співфінансуванні Варвинської селищної ради і «Діти за чисте довкілля» від Британської Ради та Євросоюзу при співфінансуванні селищної ради, в результаті чого було встановлено 12 комплектів євроконтейнерів для роздільного збору ТПВ та здійснюється очистка води в ЗЗСО;
-минулого року успішно просунулось виконання проєкту «Поліцейський офіцер громади»: офіцери поліції успішно пройшли відбір та направлені на навчання; зроблено ремонти приміщень для поліцейського офіцера в смт Варва та с. Гнідинці; виділено кошти в сумі 150 тис грн на співфінансування службового автомобіля.
Крім того, працівники відділу забезпечували виконання заходів із приймання-передачі майна з державної та зі спільної власності територіальних громад до комунальної і закріплення його за підприємствами, установами та організаціями; здійснювали передачу в оренду комунального майна через електронну торгову систему.
Охорона здоров’я
Обсяги коштів, спрямовані на заклади охорони здоров’я, у 2022-му – одні з найбільших у Чернігівській області.
Для КНП «Варвинський центр первинної медико-санітарної допомоги» виділено 3,9 млн грн, із яких:
-2,8 млн грн – на заробітну плата працівникам фельдшерських пунктів, лікарю-стоматологу Журавської амбулаторії та кочегарам;
-130 тис грн – на медикаменти;
-60 тис грн – поточні видатки;
-776 тис грн – енергоносії та комунальні виплати;
-25 тис грн – на безоплатні ліки;
-52 тис – придбання кардіографа;
23 тис грн – генератора;
-12 тис грн – закупівля холодильника для зберігання медикаментів;
-за 9 тис грн – придбано лабораторну центрифугу.
Для КНП «Варвинська лікарня» виділено 9,3 млн грн, із яких направлено на:
-заробітну плату медпрацівникам – 5,9 млн грн;
-паливно-мастильні матеріали – 180 тис грн;
-підвіз хворих на гемодіаліз – 75 тис грн;
-продукти харчування – 68 тис грн;
-медикаменти – 257 тис грн;
-2,6 млн грн витрачено на оплату енергоносіїв та комунальні послуги;
-8 тис грн – пільгові ліки для населення;
-54 тис грн – відшкодування коштів для виплати пільгових пенсій;
-200 тис грн –придбання лабораторного аналізатора;
-83 тис грн – бензинового генератора.
Комунальне некомерційне підприємство «Варвинський центр первинної медико-санітарної допомоги» спрямувало свою роботу на забезпечення населення безперервною первинною медичною допомогою, включаючи проведення відповідних лабораторних обстежень; проводило профілактичні заходи, спрямовані на зменшення інфекційних захворювань серед дорослого та дитячого населення, зокрема вакцинації; реалізовувало програму «Доступні ліки», брало участь у роботі військово-лікарської комісії.
КНП «Варвинський центр» включає три амбулаторії, 13 фельдшерських пунктів, які надають долікарську допомогу жителям сільських населених пунктів. Лікарями укладено 13 637 декларацій про вибір лікаря. Штатним розписом передбачено 68 одиниць, працює 47 медичних працівників, із яких 9 – лікарі. З місцевого бюджету надійшли кошти в сумі – 3 млн 849 тис. грн. За рахунок благодійних коштів придбано меблі на 16,7 тис грн та господарські товари – 2,3 тис грн.
Благодійної і гуманітарної допомоги підприємство отримало в сумі 2 млн 384,9 тис грн., у т. ч закуплено лікарських засобів на суму – 1 921 тис грн.
Працівниками відділу житлово-комунального господарства, благоустрою та цивільного захисту розроблено: «Програму розвитку ЖКГ», «Програму з благоустрою», «Програму відшкодування КП «Господар» різниці між встановленим розміром тарифів на комунальні послуги та економічно обґрунтованими витратами на їх виробництво», проєкт «Питна вода», систематизовано перелік об’єктів комунальної власності щодо споживання енергоносіїв (електроенергія, газ, питна вода), ведеться облік та подаються звіти щодо об’ємів використання.
Впродовж 2022-го збільшено статутний капітал КП «Господар» на 3 млн 527 тис грн із них:
-придбання піскорозкидача – 498,7 тис грн;
-генераторів за 400 та 650 тис грн;
-ремонт водогонів – 200 тис грн;
-придбання вузлів комерційного обліку – 300 тис грн;
-ремонт трактора – 100 тис грн та КНС №2 – 117 тис грн;
-придбання автопідіймача – 1 млн 500 тис грн.
Крім того, збільшено статутний капітал КП «Журавка» та КП «Озеряни». Для Журавки закуплено глибоководні насоси за 141 тис грн; для КП «Озеряни виділено 200 тис грн на придбання генератора та 49 тис грн – на ремонт артсвердловини;
-проведено аналіз водопостачання в населених пунктах громади, здійснено інвентаризацію технічної документації;
-у рамках акції «За чисте довкілля» проводились роботи з благоустрою населених пунктів громади;
-для підтримання належного стану сіл туди направлялися працівники загону благоустрою;
-прийнято кориговані тарифи на комунальні послуги;
-завершено процедуру проведення стратегічної екологічної оцінки схеми санітарної очистки в смт Варва;
-виготовлено ПКД на «Нове будівництво контейнерних майданчиків для збору ТПВ»;
-беручи до уваги важливість альтернативного опалення в умовах воєнного часу, у серпні 2022-го року укладено Інвестиційний договір із ТОВ «ТРИГРАН», яке буде здійснювати виробництво й постачання теплової енергії до первинки та вторинки, обох ЗЗСО, ЗДО «Джерельце», селищної ради, Будинку культури та ДЮСШ в смт Варва та до двох об’єктів освіти в с. Журавка;
-ведеться робота з оновлення паспортів МВВ в адмінцентрах старостинських округів та худобомогильника в смт Варва;
-утворено й активно працює добровольче формування територіальної громади;
-проведено 8 засідань комісії із питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій Варвинської селищної ради;
-взято на облік 17 найпростіших укриттів; освоєно 4 млн грн; у Будинку культури діє Центр незламності та два пункти обігріву (у вторинці та КП «Господар»).
За звітний період уповноваженою особою Варвинської селищної ради проведено 445 закупівель у системі електронних закупівель «Прозорро», розміщено 415 звітів про укладені договори, проведено 8 процедур відкритих торгів, 17 – спрощених закупівель та 4 - переговорні процедури.
Працівником сектору архітектури, містобудування та будівництва Варвинської селищної ради проведено наступну роботу:
-здійснено аналіз та розгляд звернень громадян (за 2022-й – 25 шт);
-видавались паспорти прив’язки;
-здійснювались виїзди до мешканців громади для складання актів обстеження;
-підготовлено 13 декларацій громадянам для узаконення самочинно збудованих об’єктів;
-проводилось упорядкування адресної нумерації об’єктів нерухомості;
-підготовлено та видано 11 наказів про присвоєння та зміну адреси;
-готувались проєкти рішень на засідання виконавчого комітету та пленарні засідання сесій селищної ради тощо.
Робота юридичного сектору направлена на організацію правової допомоги та представлення інтересів ОМС в судах.
За 2022-й рік працівниками юридичного сектору було проведено наступну роботу:
-видано 75 різноманітних юридичних документів;
-здійснено представлення селищної ради у 34 судових справах.
Працівники відділу регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища за минулий рік здійснили наступне:
-розглянуто 627 заяв і звернень громадян;
-підготовлено 72 проєкти рішень із земельних питань;
-сформовано 178 запитів про нормативну грошову оцінку земельних ділянок комунальної власності;
-укладено 5 договорів оренди земельних ділянок та 7 – поновлено;
-видано 68 довідок громадянам за місцем вимоги;
-направлено 12 листів та проведено роз’яснювальну роботу з орендарями;
-розроблено й затверджено 58 технічних документацій земель несільськогосподарського призначення;
-проведено інвентаризацію водних об’єктів громади;
-зареєстровано право комунальної власності на 4-и земельні ділянки для сінокосіння та випасання худоби; зареєстровано право комунальної власності на три земельні ділянки для будівництва та обслуговування об’єктів торгівлі;
-підготовлено та проведено 4 електронні земельні аукціони;
-надано ДП «Варваагролісництво» дозвіл на спеціальне використання природних ресурсів у межах природно-заповідного фонду «Полівщина»;
-надано ДП «Ніжинське лісове господарство» дозвіл на спеціальне використання природних ресурсів у межах території природно-заповідного фонду місцевого значення;
-вирішено 7 земельних спорів;
-затверджено 4 цільові програми на 2023-й рік;
-розпочато роботи щодо оформлення земельної ділянки під МВВ в с.Озеряни тощо.
Діяльність відділу освіти
Працівники відділу освіти направляли свої зусилля на надання якісних освітніх послуг здобувачам знань.
У складі освітньої мережі громади перебуває: 7 - ЗЗСО, 10 - ЗДО, 2 - заклади позашкільної освіти, МНВК, комунальна установа - ІРЦ.
У ЗЗСО навчається 1466 учнів, 426 – діти, охоплені дошкільною освітою; 382 вихованці відвідують ЦДЮТ, 176 – ДЮСШ. Учні 10-11 класів охоплені профільним навчанням: українська філологія, філологія, історичний і технологічний профілі. У МНВК здобуває профільну освіту 91 учень із 5 закладів ЗЗСО. Всього профільним навчання охоплено 207 учнів. Всі навчальні заклади мають Інтернет, діє Комплексна програма розвитку освіти Варвинської селищної ради.
Безкоштовно здійснюється підвіз 140-а учнів і 23 педагогів, які проживають за межею пішохідної доступності. Всього профінансовано коштів для підвозу здобувачів знань до навчальних закладів у сумі – 551 тис грн.
Із 1466-ти учнів різними видами харчування охоплені 1453-є дітей (99%), із них: 1262 дитини – гарячим харчування (86%). З січня 2022-го року підвищено вартість харчування до 25 грн. Усі учні початкових класів та діти пільгових категорів забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням.
З метою підтримання обдарованих і талановитих здобувачів знань та їх досвідчених учителів за особливі здобутки в освіті їм виплачено винагороду в сумі – 36 000 грн.
2022-го року проведено ремонт та облаштування укриттів цивільного захисту та зміцнено МТБ освітніх закладів:
-виділено кошти на поточний ремонт найпростіших укриттів у школах на суму 44 тис грн та в ЗДО на суму – 115 тис грн;
-здійснено придбання посуду на 16,7 тис грн;
-проведено ремонт автомобіля ГАЗ – 95, 5 тис грн;
-здійснено коригування ПКД ліцею №2 – облаштування покрівлі (49, 3 тис грн);
-614 тис грн виділено на поточний ремонт протирадіаційного укриття у ліцеї №2;
-встановлено новий об’єкт укриття цивільного захисту в с. Озеряни, який обійшовся в 1 млн 177 тис грн;
-освоєно 287,8 тис грн у ході реконструкції Журавського ЗЗСО;
-за 330 тис грн придбано автобус ПАЗ для потреб Журавського ЗЗСО, направлено 489 тис грн на співфінансування нового шкільного автобуса; зусиллями ОДА виділено для потреб учнів ще один австрійський автобус;
-за 19 тис грн придбано проектор для ліцею №1;
-за 95,8 тис грн закуплено генератори для ЗДО «Казка» та 21 тис грн – ЗДО «Джерельце»;
-за депутатські кошти в сумі 26 тис грн придбано шафу для смаження в ЗДО «Джерельце»;
-за 45 тис грн – закуплено машину для очищення овочів і тістомішальну машину для ЗЗСО в с. Журавка;
-за 80 тис - три питних фонтанчики та сковороди для ЗЗСО Журавки;
-34 тис грн коштує генератор для Озерян, 24 тис грн – для МНВК, 59 тис грн для приміщення відділу освіти;
-за 102,5 тис грн придбано котел для ЗЗСО в с. Журавка;
-для проведення поточного ремонту покрівлі КЗЗСО «Варвинський ліцей №2» освоєно кошти в сумі 378,4 тис грн та на 169,5 тис грн зроблено поточний ремонт аварійної стіни в приміщенні МНВК;
-49, 4 тис грн обійшлось встановлення снігозатримувачів у ліцеї №1;
-310 тис грн обійшовся ремонт шкільного автобуса, який знаходиться на балансі в ЗЗСО «Варвинський ліцей №2»;
-197, 6 тис грн – ремонт підсобних приміщень в ЗДО «Казка» тощо.
Діяльність відділу культури упродовж звітного періоду була направлена на надання жителям культурних послуг, забезпечення культурно-дозвіллєвої роботи та розвиток аматорського руху.
За рік було організовано та проведено понад 50 заходів і конкурсів державного та місцевого значення, у т.ч й онлайн. Проведено ряд благодійних акцій, у ході яких збиралась благодійна допомога ЗСУ.
На утримання закладів культури було витрачено понад 12 млн грн, надходження до спеціального фонду становили 443 тис грн. З метою приведення у відповідність протирадіаційні укриття та об’єкти укриття цивільного захисту було використано кошти в сумі – 2,2 млн грн. Для безперебійної роботи придбано ряд генераторів, виготовлено ПКД та проведено експертизу по облаштуванню автоматичної системи пожежогасіння Варвинського БК в сумі – 49,9 тис грн.
Проблемними залишаються питання повного усунення недоліків по КЗ «Варвинський БК» та виготовлення ПКД на проведення капітального ремонту Журавського СБК.
Відділ соціального захисту населення
Пріоритетною є робота з багатодітними родинами. На території Варвинської громади перебуває 126 сімей, які мають статус багатодітних; здійснюють діяльність два суб’єкти – надавачі соціальних послуг комунальної форми власності, це – Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та КЗ «Варвинський центр соціальних служб».
За поточний рік відділом зареєстровано 438 заяв від мешканців громади, надано матеріальну допомогу 315 громадянам на суму 589 тис грн., відшкодовано пільги на оплату житлово-комунальних послуг пільговим категоріям населення, виплачена матеріальна допомога загиблим військовослужбовцям й тим, хто отримав поранення на загальну суму – 120 тис грн. З початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України 190 власників житла розмістили 1782 внутрішньо переміщених осіб, їм нараховано та виплачено 1,4 млн грн (виплата проводилась за кошти резервного фонду державного бюджету та міжнародних благодійних організацій).
За звітний період Територіальним центром соціального обслуговування було надано соціальні послуги 1301-ій особі. Відділенням соціальної допомоги вдома обслуговано 537-м осіб, відділенням денного перебування надано допомогу 178 особам.
У Територіальному центрі систематично працюють ряд гуртків та група «Здоров’я». Для поважних людей діє «Університет ІІІ віку», надаються комп’ютерні та соціальні послуги: перукарські, прання білизни, одягу та проводиться поточного ремонту одягу, розчищається сніг, здійснюється сезонна робота на присадибній території, відбувається забезпечення статусних громадян гуманітарною допомогою тощо.
У відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання в с. Озеряни перебувають 13 осіб.
Упродовж 2022-го року соціальними послугами КЗ «Варвинський центр соціальних служб» скористались 547 осіб (за 2021-й – 515 осіб), які отримали 2 480 соціальних послуг. Наприклад: соціальна адаптація, інтеграція й реінтеграція, кризове та екстрене втручання, консультування сімей, посередництво, соціальна профілактика, соціальний супровід та багато інших.
У громаді продовжують функціонування та розвиток сімейні форми виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Нині в СТГ діє 5 прийомних сімей, в яких виховуються 27 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Служба у справах дітей
На території селищної ради проживає 2 746 дітей. На первинному обліку Служби у справах дітей перебуває 21 дитина, 13 із них влаштовано під опіку та піклування, 6 – перебувають у прийомних родинах, 2 – в дитячому будинку сімейного типу.
Розвиток фізичної культури й спорту
Головним завданням у галузі фізкультури й спорту є пропаганда здорового способу життя. Для цього в громаді діє 49 спортивних споруд (спортивні майданчики, спорткомплекс ім. Галушки, 9 футбольних полів, 6 спортивних залів, 3 стрілецькі криті тири, тренажерні зали тощо).
У громаді офіційно зареєстровані і діють 4 ГО спортивного напрямку: Федерації футболу, баскетболу, шахів та шашок, ГО «Фортеця».
Не дивлячись на обмеження в проведенні спортивно-масових заходів, пов’язаних із введенням воєнного стану, вдалось все-таки організувати ряд спортивних змагань: «Кубок Варвинського селищного голови з волейболу», футбольний турнір «Мирне небо» та «Кубок Миру з пляжного волейболу» та інші.
З місцевого бюджету на фінансування олімпійських та неолімпійських видів спорту використано 32, 8 тис грн. та 6 тис депутатських коштів.
Одним із вагомих факторів, які визначають рівень забезпечення державою належних умов життя громадян, є надання адміністративних послуг.
ЦНАП є моделлю інтегрованого офісу, тобто працює за принципом «єдиного вікна» і надає 140 адмінпослуг, якими охоплено 5 644 осіб.
Розуміючи потребу громадян в адміністративних послугах (у тому числі й в умовах воєнного стану) ЦНАП продовжує працювати над розширенням кількості послуг. Так, 2023-го року працівники відділу планують надавати 180 адміністративних послуг, у т. ч. видавати паспорти громадян України та закордонні.
Упродовж 2022-го року відділ організаційно-кадрової роботи підготував 14 засідань виконавчого комітету, на яких розглянуто 131 питання, прийнято 130 рішень, проведено 15 пленарних засідань сесій (розглянуто 262 питання, прийнято 249 рішень).
Станом на кінець грудня 2022-го в селищній раді працює 61-а посадова особа. Із Центру зайнятості до громадських та суспільно-корисних робіт було залучено 69 осіб.
Працівники відділу забезпечують організацію, проведення та інформаційний супровід основних масових заходів до державних та професійних свят. Змонтовано 74 публічних звернень Варвинського селищного голови в рамках проєкту «Про100громада», підготовлено 10 репортажів спеціаліста з питань інформаційної діяльності, які були опубліковані на сайті селищної ради, на сторінках газети «Слово Варвинщини» опубліковано 400 новин, повідомлень та статей.
Робота загального відділу Варвинської селищної ради
За звітний період до Варвинської селищної ради надійшло 3 890 документів, що на 2 332 одиниці менше, ніж торік та 114 інформаційних та 37 депутатських запитів, 912 звернень від громадян (2021-го – 4443).
Спеціалістами відділу відправлено 2 989 документів, що на 2 505 документів менше, ніж за аналогічний період минулого року (2021-го – 5 494). Селищним головою прийнято – 251 особу (2021-го – 698) та видано 686 розпоряджень із різних видів діяльності.
Вельмишановні добродії!
Щиро дякую за увагу та небайдужість. Дякую за цікавість до життя громади. Дякую, що реально допомагаєте й підтримуєте. Ваша допомога потрібна й корисна селищній раді.
Працівники ОМС робили й роблять усе від нас залежне, щоб жодне ваше прохання, жодна скарга не залишились без уваги. Всі ваші прохання ми намагаємось задовольняти, адже ми працюємо винятково для вас. Спільно ми – сила.
Тож, концентруймося і - вперед, до Перемоги!
Бажаю всім здоров’я і якнайшвидшої Перемоги!
Слава Україні!