Варвинська селищна рада
Чернігівської області

Мовою цифр: зміни до бюджету громади на 2023 рік

Дата: 26.01.2023 12:13
Кількість переглядів: 330

Додаткові кошти, котрі можна спрямувати на нагальні потреби громади, завжди у полі зору колективів закладів, депутатів, громадськості. Коли місцевий бюджет, після виконання всіх планових призначень, акумулює такий резерв, він завжди при першій же можливості спрямовується на ті нагальні потреби громади, котрі не було змоги профінансувати раніше, або на вирішення термінових питань, які виникають у ході життєдіяльності громади. Відтак, одним з рішень першої сесії селищної ради у новому році було спрямування частини вільного залишку бюджету, що утворився за підсумками минулого року.

Яка це сума, куди наразі буде спрямовано додаткове фінансування - мовою цифр.

Обсяг вільного залишку коштів загального фонду бюджету Варвинської селищної територіальної громади станом на 1.01.2023 року, відповідно до Висновку «Про обсяг вільного залишку бюджетних коштів», становить 32,4 млн грн. Сума залишку склалася за рахунок:

- 9,4 млн грн - сума реверсу, яка протягом 2022 року не перераховувалася до державного бюджету (використовувати дані кошти згідно чинного законодавства можливо лише після закінчення бюджетного року);

- 9,3 млн грн – залишки планових призначень, невикористаних у 2022 році, за рахунок економії енергоносіїв та комунальних послуг, продуктів харчування та інших видатків, проплата яких була обмежена Постановою КМУ від 9 червня 2021 року № 590 «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною каз­начейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану». Протягом 2022 року у всіх установ, які використовують бюджетні кошти, була можливість спрямовувати, змінювати призначення передбачених видатків на ті цілі, які вкрай були необхідні в умовах воєнного стану.

- 13,7 млн грн – перевиконання дохідної частини бюджету на кінець року, а саме: за рахунок ПДФО із заробітної плати працівників та ПДФО з грошового забезпечення військовослужбовців усіх силових структур на території нашої громади (у 2022 році почали сплачувати до бюджету громади центр комплектування (військкомат) та поліція, у 2021 р. ці структури сплачували податки до Прилуцького бюджету), рентної плати за користування надрами та єдиного податку з сільськогосподарських товаровиробників. В той час, через нульову ставку акцизного збору на ввезене пальне та пільги держави під час військового стану, відбулося невиконання акцизного збору (-2,1 млн), плати за землю (-0,6 млн) та єдиного податку платників І-ІІІ групи (-0,5 млн). Також, у зв’язку з припиненням діяльності міграційної служби та державного нотаріуса бюджет недоотримав близько 100 тис. грн.

Загалом за 2022 рік сума перевиконання доходної частини бюджету склала 29 млн. грн. Кошти спрямовувалися за підсумками І кварталу 2022 року у сумі 9,5 млн грн, з яких: близько 4 млн грн використані на ремонт укриттів, фінансову підтримку КП «Господар» та КП «Озеряни», виплати до Дня захисника та захисниць України і інші видатки та станом на 1 листопада 2022 року у сумі 6,1 млн грн, з яких: 4,3 млн грн на виплату заробітної плати з нарахуваннями (з цієї суми 3 млн грн на Варвинську лікарню), придбання автопідіймача для КП «Господар» (1,5 млн грн), придбання генераторів і т.д. Вся інша сума перевиконання 13,7 млн грн - це залишок із січня по жовтень - 2,1 млн грн, листопад - 4,9 млн грн та грудень - 6,7 млн.грн, яка виникла в результаті надходження ПДФО за паї та ПДФО із заробітної плати за грудень, що зазвичай виплачувалася у січні наступного року. Суттєвим внеском в дане перевиконання є ПДФО з грошового забезпечення військовослужбовців, яке не було закладене при плануванні бюджету та рентної плати за видобуток газу.

Користуючись нагодою, хочу подякувати усім платникам податків, особливо тим, які мали законне право користуватися пільгами і з 1 квітня 2022 року не сплачувати податки до місцевого бюджету, але продовжували і продовжують їх сплачувати під час воєнного стану.

Рішенням про зміни до бюджету спрямували 7,9 млн грн коштів вільного залишку на вирішення найнагальніших проблем, що є на сьогодні:

Відділу культури – 626 тис. грн, а саме:

- Поточний ремонт протирадіаційного укриття у Варвинському БК та здійснення технічного нагляду – 500 тис. грн (закінчення робіт розпочатих у 2022 р);

- Оплата за розподіл природного газу – 100 тис. грн та виконавчий збір та витрати на проведення виконавчих дій – 26 тис. грн.

Відділу освіти – 334 тис. грн на закінчення поточного ремонту покрівлі КЗЗСО "Варвинський ліцей №2" та проведення технічного нагляду.

КНП "Варвинський ЦПМСД" – 426 тис. грн, а саме на придбання:

- генератора (10 Квт) у Журавську амбулаторію - 210 тис.грн;

- дров у Озерянську амбулаторію – 45 тис. грн;

- господарчих товарів (бензопили у Антонівский ФП та Озерянську амбулаторію) – 11 тис. грн;

- ноутбуків (7 шт.) – 140 тис. грн та 20 тис. грн на забезпечення безперебійної роботи інтернету у закладі.

КНП "Варвинська лікарня" – 1,1 млн.грн, а саме:

- оплата за використану теплову енергію за 2022 р. – 500 тис. грн (у минулому році підприємство не проплатило кошти за використану теплову енергію, оскільки не був заключений договір про оплату, передбачені кошти на ці видатки перейшли вільним залишком на початок року);

- ремонт флюорографічного апарату – 420 тис. грн;

- придбання імуноферментного аналізатора – 160 тис. грн;

- придбання крісла для роботи молодого лікара-отоларинголога – 40 тис. грн.

КП "Господар" – 4,4 млн грн, а саме:

- поточний ремонт асенізаційної машини – 198 тис.грн

- придбання екскаватора – 4,2 млн грн (екскаватор, який працював у комунальному підприємстві, вилучено на потреби ЗСУ).

Варвинській селищній раді – 271 тис.грн, а саме: розроблення документації з землеустрою (встановлення меж громади) – 200 тис. грн та проведення корегування та експертизи робочого проекту по реконструкції каналізаційних очисних споруд – 71 тис. грн (закінчення робіт, розпочатих у 2022 р).

Державній службі з надзвичайних ситуацій – 100 тис. грн для покращення стану матеріально-технічного забезпечення.

Військовій частині ЗСУ – 500 тис. грн на покращення матеріально-технічного забезпечення сучасними видами озброєння, амуніцією та засобами захисту спеціального бойового підрозділу ЗСУ де несуть службу наші земляки.

Прилуцькій районній військовій адміністрації – 100 тис. грн на виконання Програми покращення технічного стану автомобільної техніки військових частин (підрозділів) ЗСУ, які дислокуються на території Прилуцького району.

Збільшені планові призначення доходної та видаткової частини бюджету на 2023 рік за рахунок:

- субвенції на забезпечення діяльності інклюзивно-ресурсного центру на суму 1,1 млн.грн для оплати праці з нарахуваннями педагогічних працівників.

- освітньої субвенції на суму 39,2 млн.грн для оплати праці з нарахуваннями педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти (у порівнянні з минулим роком сума зменшилася на 1,4 млн.грн). За даними відділу освіти розрахункова річна потреба фонду заробітної плати педагогічних працівників з урахуванням престижності у розмірі 5% та без грошової винагороди до Дня вчителя складає – 41,9 млн.грн, тобто на виплату заробітної плати на рік не вистачає 2,7 млн.грн.

Крім того, спрямували вільні залишки коштів, що склалися на початок року:

- субвенції на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами у сумі 208 тис. грн, а саме на: заробітну плату з нарахуваннями (59 тис.грн) та придбання матеріалів, обладнання і предметів довгострокового користування (149 тис. грн).

- кошти іншої субвенції на виконання доручень виборців депутатами обласної ради в сумі 45 тис. грн (у кінці року платіжні доручення залишилися без виконання).

За рахунок перерозподілу коштів відповідно до Програми «Розвиток цивільного захисту населення Варвинської СТГ» буде придбаний за 85 тис. грн генератор у Пункт незламності.

Внесено зміни по кредитуванню бюджету громади на виконання Програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та розвитку особистого селянського господарства «Власний дім» на 101 тис. грн (на суму відсотків, які не були перераховані у 2022 році).

 

Начальник фінансового відділу Марина КУЗЬМИЧ

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь