До уваги сільськогосподарських виробників

Дата: 22.03.2023 16:06

Фото без описуПовномасштабне військове вторгнення Росії в Україну та ведення активних бойових дій, постійні обстріли, мінування об’єктів цивільної інфраструктури — як наслідок — значна частина України стала вкрай небезпечною. Навіть попри припинення бойових дій у деяких регіонах, жити на цих територіях зараз ризиковано. За попередніми оцінками Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС), російськими мінами та боєприпасами забруднено 300 тисяч км2, що становить майже половину території України.
  В Україні замінована велика територія сільськогосподарських полів. При виявленні міни на території свого господарства заборонено брати вибухівку в руки, переносити, розміновувати тощо. Спеціаліст застерігає, що немає таких типів мін, які можна було б знешкодити самостійно. Якщо ви виявили міну чи інший небезпечний предмет, необхідно звернутися в поліцію (102) чи до військової частини, які потім передають інформацію до МНС (101). Також про знайдену міну можна повідомити за допомогою проєкту Military.feodal. А якщо на полях або поруч із ними проводилися чи проводяться бойові дії — не можна починати роботу з посівної без дозволу військового коменданта чи командира частини, яка розташована поруч.