ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД ВИБУХУ ГРАНАТИ
Якщо біля вас впала граната, ви маєте всі шанси залишити неушкодженими. Для цього треба вміти швидко оцінювати обстановку, миттєво реагувати на загрозу та знати декілька правил.
Більшість гранат вибухають через 1-2 секунди після падіння на поверхню. Відкинути її назад не можна, але сховатися за укриттям можливо.
Якщо на відстані двох-трьох кроків є якась стінка, чи інший міцний предмет – ви можете сховатися за нього. Рухатися за укриття краще стрибком і в падінні. Також краще закрийте вуха руками і відкрийте рот, щоб захистити органи слуху.
Якщо поруч немає укриттів, треба відстрибнути від гранати і впасти на землю. Траєкторія розльоту вражаючих елементів має форму перевернутого конуса, тому осколки рідко летять над самою поверхнею.
Положення лежачи треба займати ногами до гранати. Лікті притиснуті до тулуба, закрити руками потилицю і вуха., відкрити рот. Ноги перехрестити, або звести разом і притиснути п’яти до землі.
Деяких військових вчать лягати на спину, щоб продовжувати контролювати обстановку навколо. Але для цивільних людей ми все ж таки радимо діяти згідно з інструкцією, викладеною на попередньому зображенні.
Перш за все, у військових є засоби захисту. Наявність бронежилету значно знижує ризик поранення в живіт, де розташовані життєво важливі органи.
Накривати гранату якимось предметом не найкраща ідея. Вибух потенційно перетворить предмет на додаткові осколки. А за час накривання ви б могли встигнути віддалитись від гранати та лягти на землю.
За інформацією офіційного веб-сайту Центр національного спротиву