Варвинська селищна рада
Чернігівської області

Оголошення про оприлюднення проєкту рішення про ліквідацію закладу середньої освіти у сільській місцевості

Дата: 27.06.2023 15:40
Кількість переглядів: 102

Фото без описуВідповідно до статей 104,105,110-112 Цивільного кодексу України, статті 26,46,59 Закону України “Про місцеве  самоврядування в Україні”, статей  26 Закону України “Про освіту”, статті 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту», з метою створення умов для здобуття дітьми якісної освіти, економічної ефективності функціонування закладів освіти громади, приведення освітньої мережі у відповідність до вимог законодавства та освітніх потреб населення та зважаючи на демографічну ситуацію на території Варвинської територіальної громади, безперспективність функціонування Остапівського  закладу загальної середньої освіти  І-ІІ ступенів внаслідок скорочення учнівського контингенту, Варвинська селищна рада

Повідомлення про початок проведення громадського обговорення щодо припинення  Остапівського  закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів шляхом ліквідації та обговорення відповідного проекту рішення

           Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо припинення діяльності Остапівського ЗЗСО І-ІІ ступенів Варвинської селищної ради  та обговорення відповідного проекту рішення, що виноситимуться на розгляд сесії Варвинської селищної ради.

1. Найменування організатора громадського обговорення -  Варвинська селищна рада.

2. Мета: врахування думки жителів Гнідинцівського старостинського округу щодо припинення  Остапівського   ЗЗСО І-ІІ ступеня Варвинської селищної ради шляхом ліквідації та обговорення відповідного проекту рішення, що виноситиметься на розгляд сесії Варвинської селищної ради.

3. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник.

   Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.

    Розвиток мережі комунальних закладів освіти забезпечує  селищна рада.

  У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

     Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проекту, відповідного рішення засновника.

     Протягом кількох років у Остапівському   закладі загальної середньої освіти І-ІІ ступенів  Варвинської селищної ради Прилуцького району Чернігівської області низька наповнюваність класів. У 2022-2023 навчальному році в  Остапівському  ЗЗСО І-ІІ ступенів  навчалося 39 учнів:    1-4 класи-13 учнів; 5-9 класи- 26учнів (2 класи по 7-10 учнів, решта класів –від 1 до 3 учнів).

         За попереднім титульним списком на 2023-2024 навчальний рік у Остапівському   закладі загальної середньої освіти  І-ІІ  ступенів  Варвинської селищної ради Прилуцького району Чернігівської області  кількість учнів становитиме 35: 1-4 класи-10 учнів (1 клас -4 учні; 2 клас- 2 ; 3 клас- 0 учнів; 4 клас-4 учні); 5-9 класи- 25 учнів (5 клас- 7 учнів, 6 клас- 1 учень; 7 клас- 11 учнів; 8 клас - 1 учень; 9 клас-5 учнів).
     У найближчі роки кількість учнів у закладі освіти зменшуватиметься.

     У закладі працює 15 педагогів: 13 –основні працівники, 2- за сумісництвом (4 педагоги пенсійного віку).

       Освітні послуги здобувачам освіти у перспективі будуть надаватися педагогами закладів загальної середньої освіти: Гнідинцівського, «Варвинського ліцею №1» та «Варвинського ліцею №2» шляхом підвозу дітей шкільним автобусом до школи.

        Заклади освіти з нижчою фактичною наповнюваністю класів є найбільш затратними комунальними установами у перерахунку на одного учня.      

     У 2023 році  вартість утримання одного учня у міській місцевості становила 28,5 тис. грн., а одного учня Остапівського ЗЗСО І-ІІст.- 63,4 тис. грн.

       До кінця фінансового року  педагогічним працівникам Остапівського  закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів на виплату  заробітної плати не вистачає коштів  500,8 тис. грн.  

    Заходи з оптимізації шкільної мережі планується провести з метою створення єдиного освітнього простору, раціонального та ефективного використання наявних ресурсів, їх спрямування на задоволення освітніх потреб учнів та вихованців. Дія прийнятого рішення поширюватиметься на учнів та їх батьків.

4. Строк, місце, час проведення громадських слухань, реєстрація  учасників відбуватиметься за окремим графіком.

5. Поштова адреса та адреса електронної пошти, номер телефону, строк і форми для подання пропозицій (зауважень) — Варвинська селищна рада, вул. Шевченка, 38, смт. Варва e-mail: varva_osvita@ukr.net.

6. Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає.

  Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у обговоренні питання   щодо  припинення Остапівського ЗЗСО І-ІІ ступенів Варвинської селищної ради шляхом ліквідації та обговорення відповідного проекту рішення, що виноситиметься на розгляд сесії Варвинської селищної ради.

Проект Остапівка

Пояснювальна записка Остапівка


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь