Оголошення про оприлюднення проєкту рішення про ліквідацію закладу середньої освіти у сільській місцевості

Дата: 27.06.2023 16:04

Фото без описуВідповідно до статей 104,105,110-112 Цивільного кодексу України, статті 26,46,59 Закону України “Про місцеве  самоврядування в Україні”, статей  26 Закону України “Про освіту”, статті 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту», з метою створення умов для здобуття дітьми якісної освіти, економічної ефективності функціонування закладів освіти громади, приведення освітньої мережі у відповідність до вимог законодавства та освітніх потреб населення та зважаючи на демографічну ситуацію на території Варвинської територіальної громади, безперспективність функціонування Світличненського  закладу загальної середньої освіти  І-ІІ ступенів внаслідок скорочення учнівського контингенту, Варвинська селищна рада

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо припинення діяльності Світличненського ЗЗСО І-ІІ ступенів Варвинської селищної ради  та обговорення відповідного проекту рішення, що виноситимуться на розгляд сесії Варвинської селищної ради.

1. Найменування організатора громадського обговорення -  Варвинська селищна рада.

2. Мета: врахування думки жителів Гнідинцівського старостинського округу щодо припинення  Світличненського ЗЗСО І-ІІ ступеня Варвинської селищної ради шляхом ліквідації та обговорення відповідного проекту рішення, що виноситиметься на розгляд сесії Варвинської селищної ради.

3. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник.

Період реформ, розпочатий державою поставив питання реорганізації та закриття  шкіл у сільській місцевості.

Ця проблема гостра для всієї України і є результатом демографічної кризи, яка спостерігається в державі.

Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації.

Розвиток мережі комунальних закладів освіти забезпечує  селищна рада.

У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проекту, відповідного рішення засновника.

Протягом кількох років у Світличненському  закладі загальної середньої освіти І-ІІ ступеня  Варвинської селищної ради Прилуцького району Чернігівської області низька наповнюваність класів. У 2022-2023 навчальному році в  Світличненському  ЗЗСО І-ІІ ступенів  навчалися 33 учні:    1-4 класи- 15 учнів; 5-9 класи- 18 учнів (3 класи по 5-7 учнів, решта класів –від 1 до 4 учнів).

За попереднім титульним списком на 2023-2024 навчальний рік у Світличненському закладі загальної середньої освіти  І-ІІ  ступенів  Варвинської селищної ради Прилуцького району Чернігівської області  кількість учнів становитиме 35: 1-4 класи-14 учнів (1 клас -2 учні; 2 клас- 1 учень; 3 клас-4 учні; 4 клас-7 учнів); 5-9 класи- 21 учень (5 клас-4 учні, 6 клас- 4 учні; 7 клас- 2 учні; 8 клас-6  учнів; 9 клас-5 учні).

У закладі працює 16 педагогів: 14- основні працівники; 2- за сумісництвом (3 педагоги пенсійного віку).

Освітні послуги здобувачам освіти закладу будуть надаватися педагогами КЗЗСО І-ІІІ ст. «Варвинський ліцей №1», «Варвинський ліцей №2», шляхом підвозу дітей шкільним автобусом до закладів освіти.

У 2023 році  вартість утримання одного учня у міській місцевості становила 28,5 тис. грн., а одного учня Світличненського ЗЗСО І-ІІст.- 86,5 тис. грн.

До кінця фінансового року  педагогічним працівникам Світличненського   закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів на виплату  заробітної плати не вистачає коштів в 498,2тис. грн.

Заходи з оптимізації шкільної мережі планується провести з метою створення єдиного освітнього простору, раціонального та ефективного використання наявних ресурсів, їх спрямування на задоволення освітніх потреб учнів та вихованців. Дія прийнятого рішення поширюватиметься на учнів та їх батьків.

Школа – це установа, яка фінансується з державного бюджету і повинна забезпечувати всіх дітей освітою на рівні Державного стандарту

4. Строк, місце, час проведення громадських слухань, реєстрація  учасників відбуватиметься за окремим графіком.

5. Поштова адреса та адреса електронної пошти, номер телефону, строк і форми для подання пропозицій (зауважень) — Варвинська селищна рада, вул. Шевченка, 38, смт. Варва e-mail: varva_osvita@ukr.net.

6. Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає.

Проаналізувавши перспективну наповнюваність класів на 2023 рік, розмір бюджетних коштів на утримання закладу, виносимо на громадське обговорення дане питання.

Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у обговоренні питання   щодо  припинення Світличненського  ЗЗСО І-ІІ ступенів Варвинської селищної ради шляхом ліквідації та  винесення даного проекту рішення  на розгляд сесії Варвинської селищної ради.

Звіт за результатами обговорення буде оприлюднено на офіційному веб-сайті селищної ради.

Проект Світличне

Пояснювальна записка Світличне