СБУ повідомила про підозру російському комбату, який закатував українського воїна під час окупації Чернігівщини

Дата: 03.08.2023 09:50

Фото без описуСлужба безпеки зібрала доказову базу на ще одного російського загарбника, який вчиняв воєнні злочини на період тимчасової окупації частини північних регіонів України.

Мова йде про майора Даніла Кобліка – командира батальйону 74-ї окремої мотострілецької бригади зс рф (м. Юрга, Кемеровська область).

За даними слідства, у березні 2022 року він командував окупаційним підрозділом, який брав участь у захопленні селища Лукашівка на Чернігівщині.

Під час каральних рейдів на території населеного пункту рашисти взяли у полон українського військового, а також викрали трьох місцевих мирних жителів.

Тоді потерпілих ув’язнили в одному із захоплених гаражів, де російські загарбники облаштували катівню.

Коблік особисто «допитував» українського військовополоненого, застосовуючи до нього жорстокі тортури.

Таким чином рашист намагався «вибити» з українця розвіддані про Сили оборони на території регіону.

Однак, не отримавши жодної інформації, росіянин розстріляв українського воїна з автоматичної зброї.

Після цього Коблік почав катувати інших ув’язнених. Під час вчинення тортур він періодично здійснював постріли з автомата над їхніми головами.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили російському окупанту про підозру за ч. 1, ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни).

Наразі він переховується від правосуддя на території рф і тимчасово захопленій частині України.

У зв’язку з цим Служба безпеки проводить комплексні заходи для притягнення зловмисника до відповідальності.

Наразі вже встановлені орієнтовні місця його перебування і коло контактних осіб. На воєнного злочинця рф очікує справедливе покарання.

Розслідування проводили співробітники СБУ в Чернігівській області спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури.