Варвинська селищна рада
Чернігівської області

Фінансово-управлінська команда “Журавки” – жіноча. Та за старшого у ній – чоловік

Дата: 19.11.2023 14:56
Кількість переглядів: 90

Інна Гавриленко, Світлана Колівошко, Ла­риса Федоренко, Світлана Коломієць, Та­мара Луценко, Юлія Марченко, Наталія Па­рахненко, Олена Савоцька і Людмила Тур – фа­хівчині бухгалтерії та суміжних відділів ТОВ “Журавка”, а очолює цю злагоджену жіночу команду …молодий чоловік-головбух Олександр Марущенко.

ДОБРОЮ традицією “районки” впродовж десятиліть її існування стали святкові репортажі із місцевих трудових колективів до їх професійних свят. Адже вдячність і визнання земляків, яким би скромним і сором’язливим не був герой такої публікації, – то однак завжди підтримка, стимул, заряд позитивної життєвої енергії. Зрештою, пам’ятні вирізки з газети, які колись з інтересом і гордістю гортатимуть наші нащадки.

Так, до Дня працівників агросектора, що відзначається невдовзі, зі шпальт газети, як за усталеним шаб­лоном, зазвичай посміхаються механізатори і тваринники, представники інших виробничих структур агропідприємств громади. А от спеціалісти управлінських підрозділів, праця яких на спільний результат не менш важлива, незаслужено залишаються в тіні, поза спалахами фотокамер.

А дарма, бо їх світлі голови, рішучість і винахідливість, організаторський хист, копітка щоденна праця забезпечують стабільність всього складного виробничого механізму підприємства, його фінансове благополуччя, подальший розвиток, а відтак – належні умови праці і добробут кожного працівника.

 

ТОВ “Журавка” – спадкоємець потужного радгоспу, і нині серед лідерів агрогалузі регіону. Тут успішно розвивають рослинництво і тваринництво, власну перереробку м’яса і реалізацію ковбасних виробів, виготовляють комбікорм і печуть хліб, роблять свій вагомий внесок у бюджети всіх рівнів, підтримують свої старостат і громаду, Збройні Сили України, займаються благодійництвом.

Більше 300 працівників задіяно у виробництві. У фінансово-управлінській команді товариства, а це бухгалтерія і суміжні служби – економічна, земельна, кадрова, трудяться більше десятка жінок-фахівчинь. Кожна – знаючий спеціаліст у своїй справі, особистість. А от очолює їх …ні, не дорідна досвідчена тітонька, що перше спадає на думку, а молодий, ерудований і комунікабельний чоловік-головбух.

Олександр Марущенко у товаристві одразу після закінчення Ніжинського агротехнічного інституту, вже більше 16 років. Народився і виріс у рідній Журавці, з нею пов’язав подальше трудове життя. Його перше робоче місце – бухгалтер, за лічені місяці став заступником головного бухгалтера, а за кілька років – очолив бухгалтерію потужного сільгосппідприємства. Хорошого спеціаліста цінують у господарстві, за роки праці здобув відзнаки районного і обласного рівня, міцний авторитет серед колег і керівництва “Журавки”.

Те, що юнак стане фінансистом – визначила “золота” медаль у школі і хист до математики. Досягти своїх висот у професії допомагають особисті якості Олександра Петровича – гострий розум, ретельність і чіткий контроль у всіх справах, любов до порядку. Як-то кажуть, щоб все було вчасно і по поличках. У спілкуванні з колегами доброзичливий, дипломатичний, вміло організовує роботу бухгалтерії.

А от чи важко очолювати такий жіночий колектив – сказати однозначно не може, бо, зазначає, чоловічого ж, щоб порівняти, і не очолював. Кожна із колег – спеціаліст у своєму напрямку, проте і взаємозамінність, колективна робота тут на високому рівні. Як і будь-де, бувають складні виробничі моменти, проте взаємоповага, підтримка, зорієнтованість на загальний результат допомагають їх вирішити.

Сучасна бухгалтерія підприємства, а надто такого багатопрофільного як Журавка – то вже давно свої високі цифрові технології, а не товсті “амбарні” книги. Тут вміло застосовують новітні версії програмного забезпечення 1С, M.E.Doc, співпрацюють з фінустановами і звітують держслужбам онлайн, і високий рівень у цьому задає керівник бухгалтерії. Цифрові технології в обліку – це точність, оперативність, вик­лючення рутинної роботи і помилок в обрахунках, проте керують ними однак розумні людські голови, ретельно вносячи первинні документи, аналізуючи і тримаючи на контролі всі процеси.

З нагоди цьогорічного професійного свята керівника бухгалтерської служби ТОВ “Журавка” Олександра Марущенка представлено до Почесної грамоти обласної державної адміністрації. Вітаємо його з цим високим визнанням та професійним святом аграріїв.

Щирі вітання з прийдешнім святом всім, хто “агро” за покликанням – і з Журавки, й з інших підприємств громади, тим, хто господарює на землі самостійно. Беручи щодня до рук хліб і до хліба, ми всі пам’ятаємо, чиїм натрудженим рукам і світлим головам завдячуємо такими базовими речами у житті.

Здоров’я всім, добра, мирного неба, витримки у непрості часи, оптимізму і нових планів.

Текст і фото Є. Зими

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь