Варвинська громада взяла участь у формуванні план підтримки для деокупованих громад
14-15 листопада на Закарпатті відбувся Діалоговий захід з представниками органів місцевого самоврядування територіальних громад-партнерів Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» з Миколаївської, Сумської, Чернігівської та Харківської областей.
Під час події 87 учасників з 34 громад обговорили виклики, з якими вони стикаються через повномасштабне вторгнення, та сформували список пріоритетних напрямів співпраці з Проєктом USAID «ГОВЕРЛА».
Серед цих напрямків, зокрема, виділили: місцевий економічний розвиток, інструменти наповнення місцевих бюджетів, управління активами, відновлення та відбудова, інструменти для покращення якості муніципальних послуг, інституційно-організаційне забезпечення виконання повноважень наданих громадам у межах реформи децентралізації, міжмуніципальне співробітництво, активізація та залучення громадськості до прийняття рішень.
Ірина Волчек, представниця Департаменту економічного розвитку Чернігівської обласної військової адміністрації, зазначила:
«Після повномасштабного вторгнення всі логістичні маршрути регіону зламалися, а прикордонні громади досі потерпають від обстрілів. Зараз ми є областю з найменшою щільністю населення. Тож першочерговими є безпека, розбудова нової економіки регіону та люди, яких ми прагнемо залишити та повернути. Ми раді, що Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» готовий нам у цьому допомогти».
Команда Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» буде супроводжувати кожну громаду, застосовуючи сучасні інструменти та експертизу: зокрема, з розробкою стратегічних документів, відновленням пошкоджених будівель, технікою, консультаціями експертів, навчаннями тощо.
Габріель Абрахам, керівник Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», сказав:
«Кожна з громад має унікальні характеристики та набір викликів. Тому для їхнього відновлення та розвитку ми будемо підходити індивідуально — з урахуванням інституційної спроможності громад, їхніх ресурсів та людського потенціалу».