Варвинська селищна рада
Чернігівської області

Подальшу перспективу місцевої лікарні вивчатиме робоча група

Дата: 22.11.2023 14:28
Кількість переглядів: 175

Фото без описуМинулого четверга, 16 листопада, відбулася чергова, 48-а, сесія селищної ради. Відкривалася вона питанням, що було внесено до порядку денного за наполягання колективу педіатричного відділення КНП “Варвинська лікарня” та групи батьків, котрі взяли участь у зібранні, – щодо подальшої діяльності дитячого відділення у 2024 році. Зокрема, варвинці занепокоєні тим, що дітей доведеться возити на лікування у Прилуки.

Як повідомлялося раніше, перспектива контрактування закладу за пакетами медичних гарантій на наступний рік необнадійлива. Найімовірніше, цього разу не вдасться виконати вимоги пакету стаціонарної допомоги, за яким нині працюють терапевтичне і дитяче відділення – у форматі цілодобового стаціонару. Найперше, немає достатньої кількості лікарів згідно відповідних вимог. На жаль, це було головною причиною закриття або об’єднання відділень лікарні і у попередні роки. І нині нових спеціалістів очікує службове житло (дві квартири у Варві), проте лікарі віддають перевагу міським закладам, де матимуть належну практику.

Отож, питання не тільки в тому, що на відділення не вдасться залучити фінансування Національної служби здоров’я, а передовсім у тому, що без певних фахівців, які забезпечують лікування й реанімаційні заходи стаціонар працювати не може за галузевими нормативами. Відтак лікарня розглядає перспективу створення на базі “терапії” відділення планового лікування за принципом денного стаціонару, де планують передбачити й дитячі палати.

Завідувачка дитячого відділення Іри­на ПОЛОНЕЦЬ на сесії озвучила іншу пропозицію: продовжити роботу окремого відділення, теж перекваліфікувавши його на відділення планового лікування (змінами до статуту закладу) і фінансувати з місцевого бюджету (близько 1,6 млн грн на наступний рік).

Як йшлося в інформації на сесії, в обох варіантах подальшої організації планової меддопомоги у Варві – запропонованих адміністрацією лікарні та дитячим відділенням окремо, ургентних пацієнтів, які потребуватимуть невідкладного стаціонарного лікування, “швидка” доставлятиме до кластерного і надкластерного зак­ладів (Прилуки, Чернігів).

На місцевому рівні, як і раніше, можна розраховувати на первинний прийом і лікування, який здійснюють педіатри дитячої поліклініки В.А. Мішаніна і Ю.М. Полонець, а також І.В. По­лонець – наразі у приміщенні відділення, та на планове, неускладнене лікування.

Селищна рада не закриває й не відкриває відділень, шляхи розвитку і всі організаційні питання КНП визначає самостійно, вкотре наголосив учасникам зібрання заступник селищного голови Олександр ФІЛОНЕНКО. У ході реформування медичної галузі в країні створено округи, сформовано мережу спроможних закладів, куди, на жаль, не включено лікарні на кшталт нашої. Працювати вони можуть і надалі, про­те мають відповідати сучасними вимогам. Зокрема, надання стаціонарної медичної допомоги дітям передбачає відділення анестезіології та інтенсивної терапії, дитячих фахівців – гінеколога, гастроентеролога, гематолога, дерматовенеролога, ендокринолога та ін., зачитав вимоги до пакету профільний заступник.

У межах амбулаторного пакету, який контрактуватиметься на 2024 рік, можна організувати денний стаціонар, де передбачити дитячі палати у тій кількості, скільки буде пацієнтів, а також кабінет для прийому педіатра, зазначив він. Така практика в інших медзакладах держави.

Судячи з наведеної інформації, педіатрія у Варві в обох варіантах функціонуватиме у формі денного стаціонару, лікарі надаватимуть допомогу на тому рівні, який можуть забезпечити, у складних випадках екстрена допомога доставлятиме пацієнтів у заклади вищого рівня.

Звісно ж, почуте на зібранні сприймалося його учасниками емоційно, кожна зі сторін наводила свої аргументи. Щоб розставити крапки у питанні, що можна, а що не можна на рівні місцевої лікарні, було вирішено звернутися за додатковими роз’ясненням до обласного департаменту охорони здоров’я. А також створити робочу групу за участю депутатів, представників громадськості, яка детальніше вивчить ситуацію в лікарні.

Виконуюча обов’язки директора лікарні Ірина КОСЕНКО-ТКАЧ, окрім умов, які заклад, на жаль, не виконує на відповідність стаціонарному пакету, повідомила наступне. До обласного департаменту щодо окресленої проблематики вона вже зверталася і натомість почула запитання: як у вас нині функціонує дитяче відділення цілодобово лише з одним лікарем-педіатром, ви що, не боїтеся дитячої чи немовлячої смертності, не маючи ургентної допомоги, яке ви маєте право йти на такі ризики?..

Хто б не фінансував заклад – держава чи місцевий бюджет, зазначила вона, медики мають дотримуватися визначених стандартів якості послуг. “На сьогодні спроможність нашого закладу така: амбулаторні, паліативні пакети і денний стаціонар, як би нам не хотілося більшого.” – Підсумувала голосне обговорення Ірина Миколаївна.

Таким був перший етап обговорення проблеми, подальші пройдуть у ході засідань робочої групи. Охочих депутатів та представників громадськості записали до неї просто у сесійній залі.

Листопадова сесія містила більше трьох десятків питань порядку денного. Зокрема, ухвалено низку поточних земельних рішень, програми на новий період: боротьби із амброзією, соціальних послуг (утримання відповідних центрів), розвитку ЖКГ, відшкодування різниці тарифів для КП “Господар”, фінансової підтримки медзакладів, стимулювання медиків (1,3 млн – на службове житло, заохочення, навчання, преміювання), підтримки військових частин (4 млн грн на 2024 рік) та інші, внесено зміни до програм розвитку освіти, соцзахисту населення і підтримки військовослужбовців і їх родин (збільшено виплати на лікування і поховання воїнів – по 10 і 20 тис. грн відповідно), схвалено звіт про виконання селищного бюджету за 9 міс. поточного року, звернення до Кабміну і ВРУ щодо пільгового харчування “дітей війни” (потреба у коштах – 12 млн грн на рік).

Змінами до цьогорічного бюджету профінансовано 350 тис. грн на ліквідацію наслідків буревію в закладах громади.

Сесія завершилася звітом завідувача оборонним сектором селищної ради Анатолія Дубчака про діяльність місцевого добровольчого формування. Воно утворилося 7 квітня 2022 року і донині на громадських засадах 47 добровольців охороняють громадський порядок (цьогоріч затримано 70 осіб), патрулюючи населені пункти щоденно з 22-ої і на час комендантської години, проходять тренуваннях за участю військових інструкторів.
Селищна рада забезпечила їх спорядженням, надає матеріальне заохочення.

Записала Є. Зима


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь