Народна іграшка – оберіг українського народу

Дата: 04.12.2023 11:38

Українські народні іграшки виготовляли із найрізноманітніших матеріалів: тіста, дерева, соломи,трави, тканини, глини.

Глина здавна вважалася сакральним матеріалом і мала магічні властивості. Можливо тому гончарі й не хворіють.

Керамічна іграшка у свій час була найбільш масовою в усіх регіонах України, оскільки поклади глини, придатної для гончарства, є всюди. З глини наші предки виготовляли посуд, а із залишків робили свищики у вигляді різних тварин (баранців, бичків, цапків, коників, оленів, свинок, собачок).

Іграшки з глини створювали всюди, де працювали гончарі. У різних місцевостях вони мали свій неповторний вигляд і прикрашалися традиційним орнаментом.

Славиться своєю керамікою Опішня, що на Полтавщині. Народжується іграшка в руках чудових майстрів, які розуміють мову рослин,тварин і кольорів. Бережно бере опішнянський майстер шматок глини у долоні і дарує йому свою любов і фантазію. Від цього шматочок перетворюється у дивну фігурку тварини: коника, півника, поросятко…А коли майстер торкається іграшки пензликом, вона починає співати квітами, листям, колоссям, ягодами.

Спробували доторкнутися до традицій предків й учні КЗЗСО І-ІІІ ступенів «Варвинський ліцей № 1». Вчитель мистецтва Фесенко Оксана Юріївна провела майстер-клас по виготовленню народної іграшки.

Бережемо та відновлюємо традиції предків. Творимо прекрасне своїми руками.