Вручили орден загиблого сина

Дата: 06.12.2023 15:38

Сьогодні орден «Золота Зірка» з рук Президента Володимира Зеленського отримала Ірина Прокопенко, мати полеглого Героя України, старшого солдата Сергія Божка. Він хоробро захищав територіальну цілісність нашої держави з 2018 року.

Дорогий син мами, педагога Ірини Іванівни, за прикладом батька - Віталія Івановича теж військового, який з часів АТО нищить ворога, добровольцем пішов на фронт. Сергій був старшим солдатом на посаді оператора протитанкового взводу імені князя Костянтина Острозького. Мав позивний "Серпень".

У травні 2022-го на Донеччині під час атаки з боку російських окупантів Сергій Божко прикривав і забезпечував оборону позиції ЗСУ. Росіяни дві доби накривали українських захисників мінами. Потім із лісосмуги неподалік вирушили в наступ. Сергій взяв два РПГ і вибіг з окопу на зручнішу позицію, щоб вистрілити. З першого пострілу влучив у російську «мотолигу», з другого – у скупчення окупантів. Коли перестрілка стихла і ворог відійшов, українські військові запустили безпілотник. На полі бою вони побачили тіло Сергія, підбиту ворожу «мотолигу» і 15 мертвих росіян. За те, що він самотужки фактично відбив атаку росіян, захистив позиції та зберіг життя побратимів, йому присвоїли звання Герой України.

Світла пам'ять про Героя назавжди у наших серцях !

Співчуття родині та близьким.