Поліція застерігає громадян від шахрайської схеми «Друг просить у борг»

Дата: 17.01.2024 11:05

Якщо вам надходить повідомлення від знайомого чи друга «Привіт! Позич, будь ласка, гроші» - перш ніж допомогти, переконайтеся, що вам пише не шахрай, який зламав аккаунт вашого товариша.

15 січня до поліції звернулася 34-річна мешканка Прилуцького району, яка повідомила, що їй в месенджері «Телеграм» написала її знайома. Жінка попросила терміново позичити гроші. Потерпіла погодилася і перерахувала на банківський рахунок майже 600 гривень. Пізніше жінці стало відомо, що аккаунт знайомої зламали невідомі.

Найперше, що варто зробити, це перетелефонувати другу за номером, який ви точно знаєте, а не за тим, що вказаний на сторінці в соцмережах. Пам’ятайте, якщо шахрай зламав сторінку, то міг змінити номер телефону в профілі.

Запитайте друга те, що можете знати тільки ви. Таке питання одразу викриє афериста.

Напишіть спільним друзям в соцмережах і запитайте чи не отримували вони подібних повідомлень від знайомого. Шахраї, як правило, одночасно роблять розсилку на всіх підписників зламаної сторінки.

Якщо вам надходять підозрілі дзвінки чи повідомлення від невідомих осіб - телефонуйте «102»!

Бережіть свої заощадження!