19 травня – День сімейного лікаря
Значна частина людських проблем, пов’язаних з фізичним станом, в сучасному світі вирішується на прийомах в сімейних лікарів, Спеціалісти цієї сфери в ідеалі супроводжують своїх пацієнтів все життя — від самого народження, а отже, володіють детальними знаннями про їхній стан здоров’я, історії хвороб та життєві обставини.
Лікарі загальної практики всього світу мають своє професійне свято — 19 травня щороку відзначається Всесвітній день сімейного лікаря.
Сімейна медицина має давнє походження — вузька спеціалізація в ній набула поширення лише в XX столітті, а до цього майже всі лікарі займалися загальною практикою. Ще в Давньому Римі заможні громадяни зазвичай мали вдома особливу знаючу людину – лікаря, обов’язком якого було лікувати господарів, їхніх дітей та рабів в домі від усіх недугів.
За інформацією Міністерства охорони здоров'я (https://moz.gov.ua/pervunna-lanka) у розвинених країнах такі лікарі без госпіталізації вирішують до 80% медичних звернень за допомогою сучасних знань, базової апаратури та найбільш розповсюджених аналізів та ліків.
Українці вже декілька років можуть вільно обирати сімейного лікаря і педіатра для своїх дітей та підписувати з ним прямі декларації з чітко прописаним обсягом послуг, гарантованих і оплачених державою. У випадку, якщо пацієнта не задовольняє сімейний лікар, він зможе його поміняти.
Прив’язка до місця проживання скасовується. Сімейний лікар повинен стати агентом сім’ї в системі охорони здоров’я, направляти, слідкувати за здоров’ям та забезпечувати всю первинну діагностику. Сім’я повинна йому довіряти,
Сімейна медицина – єдиний вид медичної допомоги, що стосується кожного із нас: 80% усіх звернень відбуваються саме на цьому рівні.
В Україні майже 22 тисячі сімейних лікарів, які надають медичну допомогу майже 30 млн людей. Сімейний лікар – це та людина, яка знаходиться поруч із сім’єю, це та людина, до якої звертаються за будь-якої ситуації.
А ви вже заключили декларацію із сімейними лікарем?
Нагадуємо, що в нашій області на території Варвинської, Срібнянської, Талалаївської громад працюють мобільні медичні команди, які щотижня виїздять у віддалені населені пункти і допомагають людям.
У складі цих команд завжди є сімейний лікар, який зможе надати допомогу!
У Варвинській громаді лікарі працюють щовівторка, в Талалаївській — щосереди, Срібнянщина зустрічає лікарів кожного четверга.
Записатися на прийом до лікаря мобільної медичної команди та отримати всю детальну інформацію щодо роботи ММК можна за телефоном у Талалаївській громаді +380995648152, у Варвинській громаді +380502096654, у Срібнянській громаді +380963841492.
Мобільні медичні команди працюють в межах проєкту «Інновації для подолання епідемії ВІЛ» за підтримки USAID. Напрям відновлення доступу населення Варвинської, Срібнянської та Талалаївської громад до медичних та психосоціальних послуг впроваджує благодійна організація «Чернігівська МЕРЕЖА».