"Мова меморіалів". Новий освітній курс для українців про збереження пам'яті

Дата: 17.06.2024 11:36

Під час російсько-української війни постійно зростає суспільний запит на увічнення сучасних трагічних подій. Це почалося ще від 2014 року, а нині лише масштабувалося. Відтак, на Освітній онлайн-платформі Зрозуміло! презентували новий курс, який навчає розуміти мову меморіалів.

Але як уникнути конфліктів і скандалів навколо нових проєктів чи ідей меморіальних практик? Для цього важливо знати основні елементи, форми, традиції меморіалів у різних країнах світу. Навчаючись на курсі «Мова меморіалів», слухачі завдяки прикладам здобуватимуть орієнтири, щоб творити нову мову меморіалів.

Курс, зокрема, дозволяє дізнатися:

• як «читати» меморіал як текст;
  • які основні візуальні форми та прийоми використовують творці меморіалів;
  • як розвивалася світова меморіальна мова;
  • як філософські поняття допомагають зрозуміти «меседжі» меморіалів;
  • як меморіал лікує соціальні рани та викликає потребу працювати з важкими питаннями минулого.

Курс буде цікавий:

• представникам громад, які відчувають важливість створювати меморіальні об’єкти на своїй території;
  • освітянам;
  • представникам влади та громадянського суспільства;
  • усім, кому цікава робота з минулим та пам’яттю, хто хоче підвищити рівень своєї експертності, щоб сформувати позицію щодо нових меморіальних проєктів в Україні.

Курс «Мова меморіалів» безплатний і доступний на Освітній онлайн-платформі Зрозуміло! за покликанням: https://courses.zrozumilo.in.ua/courses/course-v1:eef+EEF-050+March2023/about

Онлайн-курс  втілюється громадською організацією "Музей сучасного мистецтва" у межах програми The Post-War Memory Culture in Ukraine («Культура пам’яті в повоєнній Україні»), що втілюється за підтримки Швейцарії, та за підтримки forumZFD (Форум громадянської служби миру) в Україні спільно з Фондом Східна Європа.