Варвинська селищна рада
Чернігівської області

50 РОКІВ У НАДСКЛАДНІЙ ПРОФЕСІЇ…

Дата: 09.08.2024 14:13
Кількість переглядів: 63

Фото без описуМинулого четверга Озерянську амбу­латорію відвідала делегація грома­дів­ського центру первинної ме­дико-санітарної допомоги з приємною місією – вшанувати аксакала сільської медицини Володимира Євгенійовича Ткачова, який саме 1 серпня 1974 року розпочав свій довгий і тернистий шлях лікаря.

З теплими привітаннями до ювіляра звернулися директор центру Любов Доля, колега-лікарка Валентина Сердюк, голова профспілкової організаці закладу Алла Дмитрієва, котрі вручили шанованому колезі почесну грамоту за відданість медицині, пам’ятний пода­рунок.

Народився Володимир Євгенійович в Озерянах у 1951-ому році. Освіту здобув у Вінницькому медінституті ім. Пирогова. Інтернатуру за напрямком хірургія проходив у Могилів-Подільській райлікарні. У Чечельницькому районі на Вінничині після армійської служби працював районним акушером-гінекологом, наймолодшим на той час. Прикрий випадок у операційній, коли лікарю обробили головний інструмент хірурга – руки, не тим препаратом, на жаль, змусив змінити фах.

З 1981 року В.Є. Ткачов очолює спер­шу сільську лікарню, а нині – амбулаторію, на малій батьківщині. Працює як сімейний лікар, а це значить, повинен все знати і вміти. Йо­го обізнаність у всіх на­прям­ках медицини, профе­сійність, прагнення до самовдосконалення стали в добрій нагоді землякам. Адже саме у селі медики намагаються поставити на ноги пацієнта і скеровують на вищий рівень тільки тоді, коли не мають змоги допомогти самотужки.

Пів століття у такій над­­складній про­фесії – це дійсно внесок, вартий вшанування. Через профе­сіоналізм, меткий розум, вмілі руки очільника озе­рян­ської медицини про­йшли сотні пацієнтів, кот­рі завдячують лікарю врятованим здоров’ям, а то й життям. Села ж Озерянського старостату – збере­женням сільського медзакладу.

Хоч нині кількість мешканців на обслу­го­ву­ванні амбула­торії в силу демографічних про­цесів зменшується, проте дуже важливо, аби якісна медична допомога залишалася на рівні села, і невеличкий, але професійний колектив закладу, робить для цього все від нього залежне. У сучасних реаліях не тільки надають медичну допомогу, а й впроваджують складний електронний облік послуг, адже від цього залежить фінансування закладу.

Станом на зараз обліковуються 1174 декларацій з пацієнтами, щодня потребують допомоги від кількох до кількох десятків осіб, залежно від сезону. Крім традиційних послуг, додалися нові, затребувані, особливо під час стресів війни – психологічна і мобільна паліативна допомога.

Спілкуємося з лікарем із таким солідним стажем роботи і з приємністю відзначаємо: перед нами професіонал, досвідчений, зібраний, уважний. Навіть виглядає, ніби щойно з операційної!

Фото без опису

Як у старожила у такій складній професії, коли перепускаєш крізь себе людський біль, щиро цікавлюся, як не “вигоріти” з роками, не розгубити свій потенціал. І лікар відповідає: треба у будь-якій ситуації зберігати витримку, спокій, самоконтроль, оптимізм, адже паніка чи безпорадність медика погіршать стан пацієнта. “Яке б горе в людини не було, їй треба допомогти, а самому, як-то кажуть, мужатися…” – додає Володимир Євгенійович. А ще в селі по-житейськи просто і мудро радять: не брати дурного в голову, а важкого – в руки…

Поряд з чоловіком свого часу труди­лася і дружина-медик Лідія Павлівна. Мають двох дітей і двох онуків, котрих підтримують у всіх життєвих ситуаціях.

А як релаксує лікар, котрого можуть підняти по тривозі будь-якої години доби? І тут за свого скромного і стриманого “шефа” відповідають доброзичливі ко­леги: у нього велике господарство, аж дві (!) корови, ось приїздіть до нього на “відпочинок”! А по доглянутих руках лікаря і не скажеш, дивуюся далі. І тут, виявляється, є свій ефективний рецепт: їх треба не відмивати від сільської роботи, а одразу захищати перед тим!

…Цікава, приємна і радісна зустріч з нагоди професійного ювілею однак мала сумну нотку. Не прожиті літа, а втрати на них лягають тягарем на плечі кожної людини. Володимир Євгенійович студентські роки, військову кафедру провів із товаришем-односельцем Миколою Гнатовичем Недільком – знаним варвинським хірургом, нині покійним. “Ми були як брати… В одній кімнаті, в одній групі”, – згадує зі світлим смутком ті літа і хорошу людину, висококласного лікаря. Юнаки ще в молоді роки мріяли про медичну практику: хто у Вінниці, хто – в Києві, але доля визначила їм рятувати земляків в наших Озерянах і Варві…

Варвинці вдячно згадують попе­редні покоління чудових медиків, а ни­ні практикуючим, як Володимир Євгенійович, зичать здоров’я, наснаги, довгих і плідних літ життя.

Є.Зима, фото автора та
з архіву В.Є.Ткачова.

Фото без опису

Фото без опису

Два талановиті озерянці-лікарі В. Ткачов і М.Неділько у студентські роки. “Ми були як рідні брати…”

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь