Грибок нігтів: актуальність хвороби під час війни
Протягом останніх років спостерігається зростання грибкових захворювань у світі.
Через військові дії, які тривають в Україні, у багатьох змінилися умови та спосіб життя, харчування, можливості дотримання правил особистої гігієни, психоемоційний стан.
Вимушене перебування у бомбосховищах, підвалах, місцях масового скупчення негативно впливає на здоров'я та сприяє розвитку мікозів стоп та ураженням грибком нігтьових пластинок (оніхомікозу).
Основні симптоми грибкової інфекції за даним Міністерства охорони здоров'я (https://moz.gov.ua/uk/gribok-nigtiv-aktualnist-hvorobi-pid-chas-vijni):
- зміна форми нігтьової пластинки,
- зміна кольору нігтя та прозорості (здоровий ніготь має блідо-рожевий колір, а хворий – спочатку може мати білі, жовті або чорні плями, а потім повністю змінити колір);
- ламкість, витончення або потовщення нігтя, його стає важко стригти;
- повне руйнування або розшарування нігтьової пластини (при тривалому та тяжкому перебігу хвороби);
- свербіж і лущення шкіри навколо нігтів та ін.
До груп ризику відносяться люди похилого віку та зі слабким імунітетом, люди, які мають одне або одразу кілька хронічних захворювань (цукровий діабет та псоріаз), люди із хронічною венозною недостатністю нижніх кінцівок. У цих пацієнтів порушено кровопостачання та живлення нігтьових пластинок, генетична схильність до зараження тими чи іншими видами грибів, люди, професії яких передбачають тривале перебування у взутті (медики, спортсмени, військові.
Якщо ви захворіли на «грибок», то:
- не ігноруйте хворобу;
- налаштуйтеся, що лікування може бути тривалим (від 1 до кількох місяців). Візуальне покращення не значить, що ви вже вилікувалися, це бажано підтвержувати лабораторно;
- не займайтеся самолікуванням (не призначайте самі собі протигрибкові засоби, не всі вони однаково ефективні);
- за першої можливості зверніться до лікаря.
А ми в свою чергу нагадуємо, що зараз на Чернігівщині реалізується проєкт з відновлення медичних послуг у деокупованих та віддалених громадах. Мова йде про Варвинську, Срібнянську та Талалаївську громади. У складі кожної медичної команди працює сімейний лікар, якому можна задати всі питання щодо свого здоров'я.
Мобільні медичні команди працюють у Варвинській громаді — щовівторка, Талалаївській — щосереди, Срібнянщина зустрічає лікарів кожного четверга.
Також на території цих громад діє сервіс підвозу пацієнтів на подальше обстеження, лікування в місцеву районну лікарню або обласну. Адже населені пункти, в яких реалізується проєкт із наближення медичних послуг є досить віддаленими і громадський транспорт не завжди може стати в нагоді людям. Для цього необхідно прийти на прийом до лікарів мобільних медичних команд пройти відповідні обстеження та з'ясувати всі деталі цієї послуги.
Записатися на прийом до представника мобільної медичної команди та задати всі уточнюючі питання можна за телефоном у Талалаївській громаді +380995648152, у Варвинській громаді +380502096654, у Срібнянській громаді +380963841492.
Мобільні медичні команди працюють в межах проєкту «Інновації для подолання епідемії ВІЛ» за підтримки USAID. Напрям відновлення доступу населення Варвинської, Срібнянської та Талалаївської громад до медичних та психосоціальних послуг впроваджує благодійна організація «Чернігівська МЕРЕЖА».
Джерело фото: https://doc.ua/ua/news/articles/kak-vyyavit-gribok-na-nogah-i-rukah-simptomy-i-sposoby-lecheniya