Незаконна вирубка та реалізація хвойних дерев
З наближенням різдвяних та новорічних свят особливо актуальною стає проблема правопорушень, пов’язаних із незаконною вирубкою та реалізацією хвойних дерев. У цей період сосни та ялинки користуються підвищеним попитом, що часто призводить до випадків їх самовільної вирубки.
Державна екологічна інспекція у Чернігівській області на виконання доручення Державної екологічної інспекції України від 26 листопада 2024 року Nº 2096 «Про посилення заходів державного нагляду (контролю) під час періоду заготівлі дерев хвойних порід в передноворічний період», з метою дотримання вимог природоохоронного законодавства під час заготівлі та реалізації хвойних насаджень в період підготовки до нового 2025 року, повідомляє про необхідність посилення охорони хвойних насаджень від незаконних рубок та безумовне дотримання вимог законодавства під час торгівлі ними на ринках та поза їх межами.
Варвинська селищна рада доводить до відома про дотримання вимог природоохоронного законодавства та вжиття відповідних заходів реагування щодо попередження незаконних дій під час реалізації новорічних ялинок та виробів із гілок ялини. Торгівля повинна здійснюватись на території ринку та у спеціально відведених для ярмаркових заходів місцях.
Підприємці, які здійснюють транспортування і продаж такої продукції повинні мати при собі накладну з лісництва, товаро-транспортну накладну, сертифікат радіаційного обстеження дерев, дозвіл на торгівлю з мокрою печаткою, а на зрізі кожного дерева повинен бути електронний чіп зі штрих-кодом лісового господарства, де її виростили.
Слід зазначити, що згідно зі ст. 65 КУпАП відповідальність за незаконну порубку, пошкодження, перевезення й зберігання незаконно зрубаної лісової продукції тягне за собою накладення штрафу.
Пресслужба Державної екологічної інспекції повідомила, що, купуючи нелегальну ялинку,українці ризикують отримати штраф від 510 до 1700 гривень.
Для того, щоб купити ялинку і не стати порушником, варто пам′ятати, що кожне дерево обов′язково має бути промарковане.
Пам’ятаймо, що зрубане зелене деревце буде у нашій оселі всього кілька днів чи тижнів, а в лісі – роки. Тож збережімо лісову красуню!
Про виявлені порушення просимо повідомляти Державну екологічну інспекцію у Чернігівській області на телефонну «гарячу лінію» (0462) 65-13-62 або за номером 102 для вжиття заходів реагування.