У Товкачівці Прилуцького району введено карантин через сказ: проводяться профілактичні заходи для тварин
21 квітня 2025 року рішенням Державної протиепізоотичної комісії при Прилуцькій районній державній адміністрації у селі Товкачівка Малодівицької територіальної громади Прилуцького району накладено карантинні обмеження через виявлення випадку сказу у собаки. Село визначено загрозливою зоною, де проводяться відповідні протиепізоотичні заходи.
Сказ — смертельне вірусне захворювання, що уражає центральну нервову систему людини та всіх теплокровних тварин. Вірус передається через слину інфікованої тварини, найчастіше при укусах, проте можливе зараження й через подряпини або контакт слини зі слизовими оболонками чи відкритими ранами.
Вакциновані тварини не передають сказ. Власники домашніх улюбленців у Прилуцькому районі, зокрема у Варвинській громаді, можуть безоплатно вакцинувати своїх тварин у державних ветеринарних установах. Щоб підтримувати надійний імунітет, вакцинацію необхідно проводити щорічно.
Для профілактики та ліквідації сказу фахівці Держпродспоживслужби здійснюють комплекс антирабічних ветеринарно-санітарних заходів, зокрема обов'язкову вакцинацію всього поголів'я собак і котів, а також сільськогосподарських тварин у випадках спалахів хвороби.
Практика боротьби зі сказом серед дикої фауни показує, що ефективним методом є пероральна вакцинація. Цей спосіб дозволяє сформувати імунітет у диких та безпритульних тварин, яких неможливо вакцинувати звичайними методами.
Пероральна імунізація передбачає розповсюдження спеціальних приманок із вакциною. Після поїдання такої приманки у тварини формується імунітет протягом 21 дня, який зберігається щонайменше один рік. Весняна кампанія із пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин на території мисливських угідь Прилуцького району проходитиме наприкінці квітня — на початку травня шляхом наземного розповсюдження приманок із вакциною.
Приманка має вигляд невеликих брикетів із запахом м'ясо-кісткового борошна, всередині яких міститься капсула з вакциною. Вакцина безпечна для людей, домашніх і диких тварин, не викликає захворювання у молодих особин, не призводить до виділення вірусу зі слиною та зберігає стабільність у польових умовах.
Увага! У разі виявлення приманки із вакциною — не торкайтеся їх руками та не переносіть з місць розкладання, аби тварини могли безперешкодно їх знайти та спожити.
За повідомленням Варвинської дільничної лікарні Прилуцької районної державної лікарні ветеринарної медицини