08:55 14.05.2025
Варвинський відділ Прилуцької філії Чернігівського обласного центру зайнятості
Такий девіз обрала для себе чернігівка Анастасія Колесник на шляху до своєї мрії. І мрія здійснилась! Зокрема, й завдяки участі у грантовій програмі «Власна справа» урядового проєкту єРобота.
Вакансії з наданням житла на Чернігівщині
Наразі в базі вакансій Чернігівської обласної служби налічується понад п’ять десятків пропозицій роботи з наданням житла. Йдеться про можливість проживання в гуртожитку або компенсацією коштів за оренду житла. Майже всі ці вакансій на великих ринкоутворюючих підприємствах області.11:39 06.05.2025
За сприяння служби зайнятості ветеран війни вивчився на електромонтера
Знайти себе у цивільному житті колишньому військовому Валентину Довді допомогла служба зайнятості. За її сприяння він безкоштовно здобув професію електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування, взявши участь в експериментальному проєкті з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості. Їх сьогодні функціонує вісім – у Дніпрі, Харкові, Полтаві, Одесі, Сумах, Рівному, Івано-Франківську та Львові.15:28 05.05.2025
Чернігівщина однією з перших в Україні долучилася до експериментального проєкту, який реалізує Державна служба зайнятості, та почала навчати жінок професіям, в яких традиційно переважали чоловіки.
12:34 25.04.2025
Вона вміло справляється з молотком, шуруповертом, перфоратором, плоскогубцями, викруткою та іншим інструментом, яким, здається, вміють користуватися тільки чоловіки. Щоправда, нині все більше українських жінок руйнують ці гендерні стереотипи. Серед них колишня безробітна Марина Бездітко. Наразі вона працює робітницею з комплексного обслуговування й ремонту будинків в КЗ «Новгород-Сіверський фаховий медичний коледж», куди працевлаштувалася за сприяння служби зайнятості.
Марина Бездітко – переселенка. Переїхала до Новгород-Сіверська з прикордонного села Будо-Вороб'ївська, яке перебуває під постійним ворожим обстрілом. Має медичну освіту і все життя працювала медсестрою та фельдшером.
На новому місці за допомогою в працевлаштуванні звернулася до Новгород-Сіверської філії Чернігівського обласного центру зайнятості. Вакансії, що відповідають її освіті і професійному досвіду, були, але дістатися до цієї роботи було нелегким квестом. Адже треба щодня без автобусного сполучення їздити з міста в села. Від такої пропозиції Марина відмовилася. І тоді, врахувавши всі вміння і побажання безробітної, кар’єрна радниця запропоновала їй спробувати себе у новій професії – робітницею з комплексного обслуговування й ремонту будинків. Так, жінка повернулася у рідну альма матер уже в зовсім іншій ролі.
«Я добре знаю всю чоловічу роботу по дому, – розповідає Марина. – Навчив мій чоловік. Свого часу він їздив на заробітки, і тому я все робила сама. Тепер ці знання та вміння знадобилися не тільки вдома, а й на новому робочому місці. Там я виконую різні ремонтні роботи в навчальному корпусі, гуртожитку, укритті: лагоджу, шпаклюю, фарбую... Якщо потрібна допомога, можу звернутися до колег-чоловіків. У нас працюють електрик та водій».
Новою робітницею задоволений і роботодавець. Адже у зв’язку з війною знайти чоловіків на подібні посади стає дедалі складніше. Тому поки українські чоловіки воюють, жінки стають до верстатів, сідають за кермо вантажівок та автобусів, кують залізо, працюють охоронницями. Державна служба зайнятості допомагає кожній знайти своє покликання, розвиватися та будувати кар’єру без упереджень.
До речі, є цікава пропозиція для жінок, які хочуть опанувати «чоловічу» професію і працювати за фахом. У рамках експериментального проєкту щодо організації професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені, українки можуть за короткий термін здобути одну з 31 запропонованої професії. Навчання організовується на замовлення роботодавця. Служба зайнятості оплачує його вартість до 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
12:54 23.04.2025
Серед них - наш захисник Роман Тронь з с. Парафіївки Прилуцького району, якого працевлаштовано охоронником на ПрАТ «Кремінь». Підприємство займається вирощуванням зернових, бобових і насіння олійних культур. Завдяки участі у програмі кошти на придбання телевізійної системи, офісного стола та крісла для роботи охоронника роботодавцю компенсувала служба зайнятості.
15:49 21.04.2025
Йдеться про безоплатне професійне навчання в рамках експериментального проєкту. І торік такою можливістю скористалися 7 мешканців області: вчилися на електромонтера, електрозварника, верстатника деревообробних верстатів.
15:02 18.04.2025
Пропозиції наших грантерок до Великодня
Великдень вже зовсім скоро! Саме час подумати про головну окрасу великоднього кошика та святкового столу - паску! Спеціально для вас ми підготували список наших грантерок, у яких ви можете придбати великодню випічку!14:57 18.04.2025
Служба зайнятості пропонує молоді грант на бізнес. Як отримати?
Молоді українці можуть скористатися унікальною можливістю отримати фінансову підтримку для реалізації своїх бізнес-ідей через молодіжний грант у рамках програми Власна справа /грант/14:58 16.04.2025
Наші грантери: любов до землі - основа бізнесу військовослужбовця Андрія Криворучко
У рідній Ольшані та навколишніх селах він – відома та шанована людина. Його знають як фермера, старосту, військового, а в службі зайнятості - як переможця програми «Грант для ветеранів та членів їх сімей» урядового проєкту «єРобота».16:24 14.04.2025