Варвинська селищна рада
Чернігівської області

19 серпня відзначається друге велике свято серпня – Яблучний Спас

Дата: 20.08.2019 12:30
Кількість переглядів: 1694

 Другий Спас або як його ще називають Спас на горі, Середній Спас, Преображення або Преображення Господнє.

   19 серпня 2019 року в рамках культурно-просвітницького проекту «Збережемо традиції предків» в Варвинській районній філії Чернігівського обласного центру зайнятості провели інформаційний семінар на тему  "  «Три серпневі Спаси: традиції святкування в Україні»

Вважається, що з настанням Яблучного Спаса закінчується літо і приходить пора осені. Після цього свята, дійсно, стає прохолодно.

За народними прикметами, Яблучний Спас означає настання осені і перетворення природи. Прийнято вважати, що ночі після Спаса стають набагато холоднішими, від цього дня вже можуть починатися приморозки, а тому й кажуть: «Прийшов Спас, держи рукавиці про запас!».

Традиції та прикмети в день Яблучного Спаса

  • Щоб бути щасливим, потрібно пригостити яблуками з нового врожаю всіх рідних, близьких і коханих. Тільки після цього можна з’їсти яблучко самому.
  • Якщо цього дня на мед злітаються бджоли – оселя буде сповнена достатку.
  • Дівчата у свято Спаса просять у яблунь свіжості та вроди. Для цього юним красуням потрібно водити хороводи навколо дерева, вплітати листя з нього у вінки. А якщо зробити спеціальний гребінь з яблуні й розчесати ним волосся на заході сонця, то воно стане густішим і сильнішим.
  • За погодою в Яблучний Спас визначають, якою буде майбутня осінь. Якщо весь день йдуть дощі – осінь теж буде мокрою, сухий же день обіцяє осінь без опадів. А ось ясна сонячна погода пророкує сувору зиму.

Щоб привітати всіх з Яблучним спасом та показати свої вироби на захід завітали місцеві  майстри - Л.А. Шпетна, Лариса Андріївна  в'яже гачком від самого дитинства, а не так давно  вирішила перетворити улюблене хобі на власний невеличкий бізнес. В'язання гачком завжди залишалося модним і користувалося популярністю. А зараз, коли повернулася мода на ручну роботу – хенд-мейд, рукоділля, як ніколи, актуально – говорить майстриня.
Зв'язати гачком можна безліч всього: стильний одяг, речі для затишку вашого будинку (пледи, занавіски, серветки, килимки…), іграшки і навіть взуття; її доповнюють в'язання спицями, надаючи одязі ажурну легкість. Важливо відзначити, що майже всі такі вироби не виходять з моди.

 

Вміючи робити щось своїми руками кожна жінка отримує можливість підзаробити. Так говорить  Крипченко Раїса Григорівна. Прикраси, які  створює Раїса Григорівна з бісеру, дарують приємні емоції людям, вона не може й дня прожити без голки та різноколірних подружок-намистинок. Бісер — чарівний матеріал, здатності його безмежні, з його допомогою можна створювати дивовижні прикраси. З цими прикрасами можна сформувати будь-який жіночий образ — романтичний і діловий, вінтажний і cучасний. “Я ніколи не нав’язую людині свої вироби. Вважаю, що це зайве. Бо для мене не головне — продати роботу, а подарувати радість, поділитися частинкою тих відчуттів, які маю сама”.

Саморобні м'які іграшки - це улюблені вироби у майстрів hand-made. І якщо всього кілька років тому найбільшою популярністю користувалися вироби, виконані за викрійками, то сьогодні майстриня знаходять нові матеріали для виготовлення таких іграшок. Використовується все: помпони, мішковина, а іноді навіть колготки. Зворушливі малюки, рожевощокі пупси, веселі гноми і янголята - ляльки з колготок бувають найрізноманітнішими. Такі вироби були презентовані на заході від майстрині Поети Світлани Миколаївни.

Шкіряних справ майстер – Левун Сергій Іванович, варвинчанин  власноруч виготовляє ексклюзивні речі .

Виготовлення речей власними руками – справа не із легких, одних умінь мало. Такі вироби можна повністю назвати душевними, адже без перебільшень, хенд-мейд – це уміння втілити усю душевну енергію у свій витвір. А коли йде мова про вироби з натуральної шкіри – то й поготів. Шкіра – дуже «вибаглива дама». «Маю гаманці, ключниці, сумки, ремені,  візитниці, чохли для телефонів й інше. Найчастіше у мене замовляють гаманці та ремені.»

 Отже - У чому переваги такого бізнесу, як заняття рукоділлям на дому?

Відсутність прив’язки до робочого місця і зобов’язань перед будь-ким.
Великий вибір видів рукодільного майстерності, серед яких можна вибрати найбільш підходящий варіант.
Попит і досить висока ціна виробів ручної роботи.

Займайся хобі і багатій.

Фото без опису

 

За інформацією Варвинської районної філії

Чернігівського обласного центру зайнятості



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь