З нагоди народних свят Маланки (Щедрий вечір) та Василя (старий Новий рік) до селищної ради завітали щедрувальники

Дата: 14.01.2020 11:47

Фото без описуТак званий старий Новий рік ми за звичкою святкуємо як продовження традиційного першосічневого Нового року. До того ж цього дня віряни відзначають Щедрий вечір, готують кутю, засівають та щедрують.

Засівання та щедрування, які українці люблять досі, є традиціями саме нового року, коли його ще святкували за старим стилем. Цей обряд пов'язаний з побажанням гарного врожаю – мовляв, якщо у хаті добре засіють, то протягом року господарі матимуть багаті запаси овочів, фруктів, меду, зерна.

Здавна повелося, що щедрувала молодь ввечері, співаючи щедрівки та бажаючи гарного нового року. А засівали уже вранці 14 січня – передусім діти, розсипаючи у домівках зерно з торбинки чи рукавички. Після пісень та примовок господарі пригощали щедрувальників та засівальників солодощами та випічкою, давали гроші.

Вже стало традицією, до селищної ради приходять з щедрівками творчі колективи громади.

Цьогоріч з щедрівками завітали:

- Народний аматорський хоровий колектив Гнідинцівського ГПЗ;

- Народний аматорський ансамбль Антонівського сільського будинку культури;

- представники дитячих студій Центру дитячої та юнацької творчості Варвинської селищної ради;

- ансамбль шумових інструментів «Ложкарі»;

- аматорський хор академічного співу ,,ВАРВИЦЯ,, при храмі Різдва  Пресвятої Богородиці;

- представники ради ветеранів Гнідинцівського ГПЗ;

- ансамбль «Червона калина» районної ради ветеранів;

- вихованці та викладачі КЗ "Варвинська дитяча музична школа"  Варвинської селищної ради;

- працівники та аматори будинку культури Варвинської селищної ради.

Варвинський селищний голова Валентина Саверська-Лихошва від себе особисто та від працівників селищної ради щиро подякувала щедрувальникам. Навзаєм побажала всім миру, здоров'я, достатку.

Переглянути відео можна за посиланням: