Дія нових законів про РРО не поширюється на мікробізнес

Дата: 28.02.2020 10:18

Головне управління ДПС Чернігівській області звертає увагу суб’єктів господарювання, що дія нових законів, які набирають чинності у 2020 році та розширюють сферу застосування реєстраторів розрахункових операцій, не буде поширюватись на суб’єктів господарювання, які належать до мікробізнесу.

Нові правила застосування РРО не будуть розповсюджуватись на:

- суб’єктів господарювання,  які застосовують спрощену систему оподаткування та належать до   І-ї групи платників єдиного податку, річний дохід яких не перевищує 300 тис грн, а після набрання чинності законопроектом №1210 - річний дохід яких не більше 1 млн гривень.

- фізичних осіб, які продають на ринку вживані речі, продукти власного підсобного господарства.

Можуть не застосовувати програмний РРО самозайняті особи, до прикладу, айтішники, юристи, консультанти та  інші самозайняті особи, в тому числі й ті, хто працює на третій групі спрощеної системи оподаткування, в разі:

- якщо їх клієнти розраховуються з ними виключно у безготівковій формі без застосування платіжних карток і перераховують їм кошти на поточний рахунок банківським переказом;

- якщо клієнт в касі банку вносить готівку для подальшого її зарахування на поточний рахунок продавця.

Сектор комунікацій Головного управління  ДПС у Чернігівській області