Подбай про власну безпеку! Як замовити технічне обслуговування внутрішніх газових мереж за 300 грн на рік

Дата: 07.06.2021 15:58

Витоки газу на внутрішніх мережах є причиною половини викликів аварійної служби 104. У «Чернігівгазі» наголошують: така аварійність мереж пов’язана з відсутністю їхнього вчасного технічного обслуговування. З 2015 року у тарифах на розподіл газу, затверджених НКРЕКП, не передбачені кошти на обслуговування внутрішніх мереж споживачів.  За чинним українським законодавством, відповідальність за внутрішні мережі - не лише газові, а й всі інші, та газове обладнання у приватних будинках і квартирах несуть їхні власники. Для цього вони мають укласти угоду на виконання робіт з технічного обслуговування внутрішніх мереж з організацією, яка має відповідні дозволи і ліцензії.

Міжопалювальний період – найзручніший час для того, щоб провести таке обстеження. Особливо це стосується приватних домоволодінь, які використовують газ для опалення.  Газорозподільна компанія АТ «Чернігівгаз» запропонувала споживачам фіксовану вартість проведення технічного обслуговування внутрішніх газових мереж – 300 грн на рік.

«Вартість робіт разом з ПДВ складає 300 грн. на рік. Кожна родина може самостійно подбати про безпеку – свою  та своїх близьких. Для цього потрібно укласти договір з компанією та оплатити послугу на місці через  POS-terminal, або за рахунком у будь-якому банку впродовж 5 днів. Регулярне технічне обслуговування один раз на рік дозволяє утримувати внутрішні газові мережі у справному стані», - пояснює начальник відділу технічного обслуговування АТ «Чернігівгаз» Віталій Ленько.

Що отримує споживач, підписавши угоду з газорозподільною компанією?

• обстеження газової мережі на предмет можливих витоків газу від вводу в будинок (квартиру) до газового приладу;
  • приладовий контроль на щільність з’єднань газопроводів;
  • перевірку наявності та герметичності футлярів у місцях прокладання через зовнішні і внутрішні конструкції будинку;
  • перевірку працездатності і змащування запірних пристроїв, встановлених на газопроводах,
  • усунення витоків на муфтових з’єднаннях.

Укладення договору відбувається на добровільних засадах. Звертаємо вашу увагу, що до вартості договору не включене обслуговування газових приладів та ремонт внутрішніх мереж та приладів обліку. Згідно з українським законодавством, технічне обслуговування – це контроль за технічним станом, перевірка на загазованість, виявлення місць витоку газу, очищення, змащення та інші операції з утримання газових мереж у справному та працездатному стані.

Відповідно до чинного законодавства, зокрема, Закону про ЖКГ та Кодексу ГРМ, технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішніх газових мереж у багатоквартирних будинках і квартирах багатоквартирних будинків здійснюється на умовах договору, укладеного між співвласниками/особою, уповноваженою на це співвласниками, і суб’єктом, що має право на виконання таких робіт.

Як замовити технічне обслуговування за 300 грн/рік. Вісім кроків.

• Написати заяву у найближчому 104.ua Клієнтському просторі (адреси можна переглянути за посиланням https://bit.ly/3giFLLd ), або зателефонувати до Контакт-центру 067 65 64 104, (0462) 61 62 04
  • Чекати на візит фахівця АТ «Чернігівгаз».
  • Вас попередять про дату і час проведення ТО, працівник компанії має пред’явити посвідчення під час візиту.
  • Підписати договір про ТО АТ «Чернігівгаз», наданий працівником компанії.
  • Працівник компанії проведе профілактику та огляд внутрішньої газової мережі.
  • Підписати акт виконаних робіт, який надасть працівник компанії.
  • Працівник компанії запропонує сплатити карткою за допомогою POS-terminal, надасть квитанцію.
  • Якщо бажаєте сплатити у банку, працівник компанії надасть рахунок, який потрібно оплатити протягом 5 робочих днів.

Газорозподільні компанії закликають клієнтів бути свідомими у споживанні газу та проводити раз на рік технічне обслуговування для уникнення надзвичайних ситуацій.