A A A K K K
для людей із порушенням зору
Варвинська селищна рада
Чернігівської області

Повідомлення про початок проведення громадського обговорення щодо припинення діяльності (ліквідації) Кухарського ЗЗСО І ст., Леляківського ЗЗСО І ст., Богданівського ЗЗСО І ст., Брагинцівського ЗЗСО І ст. та обговрення відповідних проектів рішень

Дата: 22.06.2021 09:49
Кількість переглядів: 767

           Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо припинення діяльності (ліквідації) Кухарського, Леляківського, Богданівського, Брагинцівського ЗЗСО І ступеня Варвинської селищної ради  та обговорення відповідних проектів рішень, що виноситимуться на розгляд сесії Варвинської селищної ради.

1. Найменування організатора громадського обговорення -  Варвинська селищна рада.

2. Мета: врахування думки жителів Кухарського, Леляківського, Богданівського, Брагинцівського старостинських округів щодо припинення діяльності (ліквідації) Кухарського, Леляківського, Богданівського, Брагинцівського ЗЗСО І ступеня Варвинської селищної ради  та обговорення відповідних проектів рішень, що виноситимуться на розгляд Варвинської селищної ради.

3. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник.

   Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.

    Розвиток мережі комунальних закладів освіти забезпечує  селищна рада.

  У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

     Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проекту, відповідного рішення засновника.

     Протягом кількох років у Кухарському, Брагинцівському, Богданівському, Леляківському  закладах загальної середньої освіти  І ступеня  Варвинської селищної ради Прилуцького району Чернігівської області низька наповнюваність класів. У 2020-2021 навчальному році в Кухарському закладі навчалося 9 учнів 1-4 класів (1 клас-комплект (3  дітей другого класу і 2 дітей 4 класу),  інші – 1 дитина 1 класу і 3 дітей 3 класу  навчалися за індивідуальною формою навчання, Брагинцівському – 6 учнів 1-4 класів (1 клас – 1 учень, 2 клас – 2 учні, 3 клас – 1 учень, 4 клас – 2 учні), всі навчалися за індивідуальною формою навчання, Богданівському – 7 учнів 1-4 класів (3 клас – 5 учнів, 1 клас – 2 учні – індивідуальна форма навчання), Леляківському – 8 учнів 1-4 класів – 4 клас (повний) – 5 учнів, 2 клас – 3 учні – відповідно індивідуальна форма навчання.

         За попереднім титульним списком на 2021-2022 навчальний рік у Кухарському закладі загальної середньої освіти  І ступеня  Варвинської селищної ради Прилуцького району Чернігівської області  кількість учнів становитиме 8, Брагинцівському – 6 учнів, Богданівському – 7 учнів, Леляківському – 7 учнів.  Всі класи закладів будуть неповними (копія попереднього титульного списку на 2021-2022 навчальний рік додається).            

     У 2020 році  вартість утримання одного учня у міській місцевості становила 28460,95 грн.,  у сільській місцевості відповідно 86600,00 грн.  Суми освітньої субвенції, яка надходить щомісячно, вистачає на виплату заробітної плати педагогам лише на 73%, решта 27% виплачується за рахунок субвенції, яка надходить у наступному місяці. На виплату заробітної плати з нарахуваннями обслуговуючому персоналу, що фінансуються з коштів селищного бюджету забезпечення становить лише 60%.  До кінця фінансового року  педагогічним працівникам Кухарського закладу загальної середньої освіти І ступеня на виплату  заробітної плати не вистачає коштів в сумі 23744,00 грн., обслуговуючому персоналу – 94831,00 грн., Брагинцівського   відповідно 15829,00 грн. і 185146,00 грн., Богданівського – 19787,00 грн. і 176115,00 грн., Леляківського – 23744,00 грн. і 130957,00 грн. Кількість учителів та  обслуговуючого персоналу  відносно кількості учнів у закладах не є ефективним.

         На даний  час 12 учнів 5-11 класів с. Кухарка, 12 учнів с. Брагинці підвозяться до Озерянського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів  Варвинської селищної ради шкільним автобусом.  Відстань між с. Кухарка і с. Озеряни становить 6 км., між с.Брагинці і с. Озеряни – 7 км. 12 учнів із с. Богдани  підвозяться до Світличненського ЗЗСО І-ІІ ступенів, КЗССО І-ІІІ ст. «Варвинський ліцей №1», «Варвинський ліцей №2». Відстань між с. Богдани і смт Варва – 23 км. 8 учнів 5-11 класів с. Леляки підвозяться до КЗЗСО І-ІІІ ст. «Варвинський ліцей №1» шкільним автобусом, відстань із с. Леляки до смт Варва – 7 км. 

     Кількість учнів, що здобувають освіту на усіх рівнях, складає 1488 учнів. Значна видаткова частина бюджету Варвинської  громади використовується на забезпечення надання освітніх послуг. Школи з нижчою фактичною наповнюваністю класів у порівнянні з розрахунковою є найбільш затратними комунальними установами (у перерахунку на одного учня).

     Розпорядник коштів, керуючись пунктом 28 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого КМУ від 28.02.2002 №228, встановлює, що витрати повинні бути приведені у відповідність з бюджетними асигнуваннями. Для цього чисельність працівників установ, затверджених за штатним розписом, повинна бути приведена у відповідність з визначеним фондом оплати праці. 

   Проте надмірні витрати на утримання позбавляють можливості реінвестувати кошти громади у розвиток шкіл, які забезпечують більш високу якість освітніх послуг, крім того додаткове фінансування в такому випадку буде виділено з коштів Варвинської селищної ради, що могли б бути спрямовані на розвиток інфраструктури, співфінансування проектів тощо.

    Заходи з оптимізації шкільної мережі планується провести з метою створення єдиного освітнього простору, раціонального та ефективного використання наявних ресурсів, їх спрямування на задоволення освітніх потреб учнів та вихованців. Дія прийнятого рішення поширюватиметься на учнів та їх батьків.

  На сьогодні чимало  жителів сіл Кухарки, Леляків, Богданів, Брагинців вбачає  проблему діяльності цих  закладів освіти  тільки в умисних намірах влади закрити школи через відсутність належної кількості учнів, тобто, наповнюваності, а також через  великі витрати на їх утримання. А тому  і вирішення проблеми вбачають тільки в тому, щоб «відстояти» школу, лише б  школа працювала, а в іншому випадку, на їх переконання, немає школи – немає села.

   Та давайте будемо відвертими,  основна проблема не в тому, що на сьогодні заклади освіти не  відповідають вимогам щодо наповнюваності класів, хоча і цей момент потребує роз’яснення. Розрахункова наповнюваність класів визначається з урахуванням кількості населення та щільності його проживання і є основною складовою у розрахунку субвенції з державного бюджету, яка передбачена,  виключно, на заробітну плату педагогічних працівників.  

   Та втім, головне не це. Головне – це якість знань, рівень підготовки учнів, вміння набувати навиків спілкування в колективі однолітків, вчитися здобувати лідерські навики,  мати можливість повноцінного  розвитку своїх  здібностей та творчої майстерності. Бо тільки у конкурентному учнівському середовищі, є у дітей мотивація до кращих результатів у навчанні.

     Завдання школи насамперед  - давати дітям якісні знання. Уже потім це місце працевлаштування вчителів. Школа – це установа, яка фінансується з державного бюджету і повинна забезпечувати всіх дітей освітою на рівні Державного стандарту. І тут вирішальною є роль вчителя, його системна робота над підготовкою до уроків, використання на уроках проблемних і дослідницьких методів навчання, перехід від процесу наповнення учнів знаннями до процесу усвідомленого здобуття ними необхідних навичок для вирішення проблемних ситуацій, що в кінцевому підсумку й буде формуванням компетентності.

     Де ж наша відповідальність перед дітьми?

  Тож, ті батьки, які турбуються  за майбутнє своїх дітей та прагнуть забезпечити їх успішне майбутнє, надають можливість навчатися в  закладах освіти, де впевнені, що їх діти зможуть здобути якісні знання.

   А якщо говорити за поширене  твердження, що немає школи - немає села, то знову ж,  якщо в селі залишилося настільки мало дітей, що школа стала категорично малокомплектною, то це не тому, що щось не так зі школою, чи не допрацьовує влада. Це закономірні   процеси, які існують в усьому світі і в Україні зокрема, – просто немає необхідності у великій кількості людей, задіяних  у сільському господарстві, тому що з’явилася нова потужна сільськогосподарська техніка та  нові технології, які не потребують застосування ручної праці.

  Але від цього не повинні страждати ваші діти.  Вони не повинні ні в чому уступати своїм  ровесникам та мати добрий старт для дорослого життя. І тоді уродженці села зможуть продовжити добрі традиції своїх відомих  земляків, які прославили рідний край своїми досягненнями та звершеннями.

4. Строк, місце, час проведення громадських слухань, реєстрація  учасників відбуватиметься за окремим графіком.

5. Поштова адреса та адреса електронної пошти, номер телефону, строк і форми для подання пропозицій (зауважень) — Варвинська селищна рада, вул. Шевченка, 38, смт. Варва e-mail: varva_osvita@ukr.net.

6. Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає.

  Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у обговоренні питання   щодо  припинення діяльності (ліквідації) Кухарського, Леляківського, Богданівського, Брагинцівського ЗЗСО І ступеня Варвинської селищної ради  та обговорення відповідних проектів рішень, що виноситимуться на розгляд Варвинської селищної ради.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь