Розмір допомоги за один день лікарняного зріс на 10% за підсумками року

Дата: 24.01.2022 11:59

Розмір допомоги за один день лікарняного зріс на 10% за підсумками року

Середньоденний розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності за підсумками 2021 року зріс на 10,1% порівняно з тим же періодом 2020 року.

У середньому в 2021 році за один день перебування на лікарняному Фонд соціального страхування України виплачував допомогу у розмірі 375,18 грн. При цьому за підсумками грудня 2021-го середній розмір вже складав 394,7 грн.

Розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності залежить від тривалості страхового стажу працівника та складає 50% середньої заробітної плати (якщо стаж не перевищує 3 років), 60% (при стажі від 3 до 5 років), 70% (від 5 до 8 років) і 100% (якщо стаж – понад 8 років, або за наявності пільг відповідно до законодавства).

Найбільший середньоденний розмір допомоги за лікарняними упродовж 2021 року був у Києві (463,4 грн), Запорізькій області (409,9 грн), Миколаївській області (408,8 грн) і Донецькій області (403,4 грн). Найменший – на Чернігівщині (310,8 грн).

Дата фінансування допомог за лікарняними прямо залежить від дати подання роботодавцем заяви-розрахунку. Слідкувати за станом надання матеріального забезпечення застраховані особи можуть онлайн у телеграм-каналі Фонду https://t.me/socialfund.