ДОПОМОЖЕМО ДИТИНІ ПЕРЕЖИТИ СТРЕС

Дата: 09.03.2022 13:22

Українські діти сьогодні стали свідками страшної реальності - війни. Це великий стрес не лише для них, а і для самих батьків. В довгому стресі та тривалому страху за життя в нас виникають різні емоційні стани та поведінкові реакції. Тож як підтримати свою дитину?

Поради:

Намагайтеся залишатися якомога позитивнішими. Діти сприймають те, що відбувається, виходячи з вашої поведінки. Займайтеся самодопомогою, самоспівчуттям та висловлюйте позитивні емоції.

Обіймайте своїх дітей, якщо вони хочуть і дозволяйте їм обіймати вас. Так вони почуватимуть себе у безпеці.

Співайте разом дитячі пісні, розповідайте вірші та казки, малюйте, зробіть аплікацію. Якомога більше займайте вільний час дитини.

Уникайте відкритих конфліктів серед друзів та членів сім'ї.

Приймайте те, що відчуває ваша дитина, які б емоції вона не виявляла.

Чим більше ви отримаєте підтримки від інших, тим краще ви зможете допомогти своїм дітям. Піклуйтеся про себе.

Якщо ви вірите в Бога або якщо ви є духовною людиною, помоліться разом з вашою дитиною.

Не заохочуйте у своїх дітях почуття гніву або помсти. Це лише посилить тривожність вашої дитини.

Щодо підлітків, дотримуйтесь рівноваги між можливістю звернення до них як до дорослих (говорити правду, ділитися з ними своїми думками, покладати відповідальність), і можливістю звернутися до вас за підтримкою.

За можливістю:

Намагайтеся задовольнити основні потреби (їжа, воду, одяг, підгузки, туалет, тепло).

Спробуйте встановити порядок дня. Щоденний розпорядок забезпечує стабільність та впевненість у тому, що хоча б щось постійне і під контролем.

Уникайте показувати дітям графічні або звукові подробиці: у реальному житті, по телевізору, по радіо або по телефону.

Намагайтеся не налаштовувати дитину на певні почуття, всі ми різні. Дехто може бути дуже стриманими і тихими, інші можуть гніватися чи навіть впадати в істерику. Визнавайте та приймайте їх почуття.

Рекомендації щодо тілесної безпеки:

• Покажіть дитині, як потрібно вкриватися, якщо поруч відбувається вибух: ляжте на живіт, закрийте вуха і злегка відкрийте рот.

• Якщо бомбосховища немає, покажіть дитині найбезпечніше місце в будинку. Найкраще дотримуватися правила «Двох стін» (одна захищає від самого бомбардування, друга від осколків. Це має бути внутрішня кімната в будинку). Тримайтеся подалі від вікон.

• Нагадайте дитині, щоб вона не чіпала незнайомі предмети або руїни після вибуху, щоб уникнути контакту з вибухівкою.

• Потренуйтеся та обговоріть разом з дитиною: Що робити, коли відбувається активне бомбардування? Що робити після? Якщо є бомбосховища, тренуйтеся як добігти до бомбосховища. Створивши звичну реакцію у разі бомбардування, можна значно зменшити стрес і дати вашій дитині деяке відчуття контролю.

Складіть сумку з основними речами, які необхідно взяти з собою на випадок, якщо потрібно буде терміново бігти в бомбосховище або підвал. Покладіть у сумку кілька невеликих іграшок, а також їжу, воду, підгузки, запасний одяг, телефон, документи, тощо

Пам'ятайте і твердо вірте - перемога за нами.

Все буде добре!

Ми переможемо!