Співпраця пробаціонера і правопорушника можлива дистанційно
Україна системно працює над цифровізацією, особливо в умовах війни. Тож, відповідні зміни, які було внесено наказом Міністерства юстиції до Порядку складання досудової доповіді, значно прискорять роботу працівників служби пробації.
Відтепер співпраця пробаціонера і правопорушника можлива навіть дистанційно. За допомогою технічних засобів електронних комунікацій (електронною поштою, текстовим повідомленням з використанням мобільного зв’язку) працівник пробації може поінформувати обвинуваченого про необхідність відвідування підрозділу.
Не зважаючи на активні воєнні дії або загрози поширення епідемії, надзвичайні ситуації та за наявності об’єктивних обставин, що унеможливлюють прибуття особи до органу пробації, через гаджети клієнти служби пробації можуть бути ознайомлені із текстом досудової доповіді, надати свої зауваження й уточнення.
Нагадаємо, що досудова доповідь – це інформація, яку на вимогу суду готує працівник пробації стосовно особи, обвинуваченої у вчиненні кримінального правопорушення. Така інформація характеризує особу, розкриває умови її життя, що впливають на ризик неправомірної поведінки. Із врахуванням цих даних робиться висновок про можливість або неможливість покарання правопорушника без ізоляції від суспільства.
Анатолій Троян, начальник
Прилуцького районного сектору №3 філії
Державної установи «Центр пробації» у Чернігівській області