Варвинська селищна рада
Чернігівської області

СОНЯЧНИЙ ТА ТЕПЛОВИЙ УДАРИ: ЯК РОЗПІЗНАТИ І ДОПОМОГТИ

Дата: 14.07.2024 13:29
Кількість переглядів: 201

Коли на вулиці літо в самому розпалі, то варто перевірити свої знання щодо сонячного та теплового удару. Але для початку варто розібратися яка в них різниця.

Центр громадського здоров'я МОЗ України

(https://phc.org.ua/news/sonyachniy-ta-teploviy-udari-yak-rozpiznati-i-dopomogti

 роз'яснює ці стани наступним чином: сонячний удар — це патологічний стан. Його вважають різновидом теплового. Тепловий удар відрізняється від сонячного тим, що під час нього перегрівається все тіло, а не лише голова. 

Під час сонячного удару розширюються кровоносні судини мозку, що може викликати ураження нервової системи. 

Сонячний удар провокує тривале перебування на сонці. Тепловий удар — підвищена температура повітря і надмірна вологість. 

Під час теплового удару порушується терморегуляція і втрата рідини організмом. Тепловий удар може виникнути під час високої фізичної активності в тісному приміщенні або у спекотну погоду на вулиці і навіть під час надмірного укутування малюків.

Найважливіші заходи запобігання теплового удару — уникати зневоднення та енергійних фізичних навантажень у спекотну, вологу погоду.

Немовлята, люди похилого віку, спортсмени та люди, які працюють на відкритій місцевості — найбільш вразливі групи. 

Немовлята, діти чи тварини, яких залишили у авто мають серйозний ризик отримати тепловий удар. Навіть у помірну погоду температура всередині закритого автомобіля може досягати небезпечних рівнів.

Ознаки теплового та сонячного удару:

 скупчення червоних прищиків або маленьких пухирців, м’язові спазми в руках, ногах або животі, короткочасна втрата свідомості, підвищення температури тіла, нудота, блювота, втома, слабкість, головний біль, запаморочення, відсутність пітливості, гаряча, червона або рум’яна суха шкіра, швидкий пульс,утруднене дихання, галюцинації,дезорієнтація.

 У кожної людини симптоми можуть різнитися, тому потрібно бути уважним та у будь-якому випадку зателефонувати до служби екстреної медичної допомоги (103) за підозри на тепловий чи сонячний удар.

Якщо в таку спекотну літню погоду ви зіштовхнулися із поганим самопочуттям хоча б раз, то нагадуємо, що у Варвинській,Талалаївській, Срібнянській громадах працюють мобільні медичні команди, до складу яких входять:

сімейний лікар

психолог

соціальний працівник;

невропатолог 

гінеколог 

хірург

Всі послуги, які надають фахівці мобільних медичних команд є абсолютно безкоштовними.

Медичні працівники розкажуть як врятуватися влітку від спеки. 

Також нещодавно на території цих громад почав діяти сервіс підвозу пацієнтів на подальше обстеження, лікування в місцеву районну лікарню або обласну. Адже населені пункти, в яких реалізується проєкт із наближення медичних послуг є досить віддаленими і громадський транспорт не завжди може стати в нагоді людям. Для цього необхідно прийти на прийом до лікарів мобільних медичних команд пройти відповідні обстеження та з'ясувати всі деталі цієї послуги. 

Мобільні медичні команди працюють у Варвинській громаді — щовівторка, Талалаївській — щосереди,  Срібнянщина зустрічає лікарів кожного четверга.  

Записатися на прийом до представника мобільної медичної команди та задати всі уточнюючі питання можна за телефоном у Талалаївській громаді +380995648152, у Варвинській громаді +380502096654, у Срібнянській громаді +380963841492.

Мобільні медичні команди працюють в межах проєкту «Інновації для подолання епідемії ВІЛ» за підтримки USAID. Напрям відновлення доступу населення Варвинської, Срібнянської та Талалаївської громад до медичних та психосоціальних послуг впроваджує благодійна організація «Чернігівська МЕРЕЖА».

За повідомленням пресслужби проєкту

Фото без опису


 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь