Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття
На базі Черкаського національного університету ім. Т.Г.Шевченка з 4 по 6 квітня 2019 року проходила IV Всеукраїнська конференція учнівської молоді «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття».
На заочний тур були надіслані роботи з 23 регіонів України. На конференцію прибули представники Вінницької, Дніпропетровської, Закарпатської, Запорізької, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Сумської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей.
Делегацію Чернігівської області представляли вихованці туристсько-краєзнавчого клубу «Ніка» Лозицька Тетяна, Небрат Анастасія, Петрієнко Тетяна, Якименко Вікторія.
В перший день конференції, юні краєзнавці ознайомились з експозицією комунального закладу «Черкаський обласний краєзнавчий музей Черкаської обласної ради», присвяченої 100-річчю Української революції.
Другий день конференції розпочався з офіційного відкриття. На урочистому відкритті заходу директор Українського державного центру національно-патріотичного виховання ? Неділько Сергій Вікторович привітав учасників конференції та колектив Черкаського обласного центру туризму з днем народження ? 65-річчям закладу. На пленарному засіданні виступали професори Черкаського Національного університету ім. Б. Хмельницького.
В другий половині дня проходила робота по чотирьох секціях. Представники нашого клубу представляли свої роботи в секціях: «Культура як духовна складова пошуку шляхів самоідентифікації українського народу, становлення та розвитку державності на українських землях: зміст, форми та засоби духовної і матеріальної культури» та «Історико-краєзнавчі та природні туристсько-рекреаційні об’єкти України, пов’язані з подіями державотворення та історичними постатями».
В останній день конференції відбулася екскурсійна подорож «І повіє огонь новий з Холодного Яру...» до Холодного Яру та м. Кам’янки
Під час поїздки відвідали Троїцький Матронинський жіночий монастир, заснований в лісовому урочищі «Холодний Яр» на місці скіфського мотронинського городища. Далі побували біля 1100-літнього дубу Максима Залізняка, що росте на південному схилі Кириківського яру на території урочища Холодного Яру за хутором Буда. Дуб названий на честь Максима Залізняка котрий, разом з гайдамаками, спочивав та проводив наради на цьому місці за часів Коліївщини.
Останніми об’єктами екскурсійної програми були відвідування у м. Кам’янка Тясминського каньйону та історичного музею.
В музеї відбулося закриття IV Всеукраїнської конференції. Всі учасники отримали збірки з тезами виступів та грамоти за участь у Всеукраїнській конференції, а також зарядилися патріотичним почуттям та знайшли нових знайомих та друзів.
Участь у конференції нашої делегації відбулася за підтримки Варвинської селищної ради.