За перший квартал робити мобільних медичних команд у Варвинській, Талалаївській та Срібнянській громадах Чернігівської області послугами лікарів охоплено 771 людину
Перший квартал роботи лікарів у віддалених населених пунктах став дуже насиченим і має свої результати. Починаючи із кінця січня команди всіх трьох громад вже здійснили більше ніж 30 виїздів і проконсультувати 771 людину.
За цей час вдалося провести велику кількість скринінгів, за результатами яких можна було визначити яку ж саме допомогу потребує пацієнт. Також медичні працівники виписати велику кількість рецептів, направлень до вузьких спеціалістів, змогли організувати обстеження жителів за місцем проживання, що також потребують огляду лікарів, але не мають змоги дістатися навіть до місцевого пункту прийому.
В першому кварталі роботи мобільних медичних команд вже є свої історії успіху та вдячні пацієнти, які чекають з нетерпінням наступного візиту аби прийти ще самим і привести із собою своїх друзів та родичів.
В одній із громад під час виїзду лікарів пенсіонерка поважного віку читала свої вірші на знак подяки за те, що медики приділили увагу і приїхали.
Житель села Українське Талалаївської громади Василь Павлович: “Живу сам, як вовк, а так добре, що хоч ви приїхали, у мене з'явилось бажання вийти в люди, односельців побачити, а ви ще і здоров'я моє перевірите, а то так, життя добігає, сам самотою і нічого не хочеться.”
Вражає те, що були випадки, коли до медиків зверталися самостійно і підлітки, не боячись говорити про свої проблеми зі здоров'ям, душевні переживання.
Після кожного виїзду фахівці розповідають, що людям катастрофічно не вистачає спілкування, в багатьох є підвищена тривожність, виявлена депресія, яку потрібно лікувати.
Сприяючи відновленню медичних і психосоціальних послуг Проєкт допомагає громадам відновлювати, покращувати та зміцнювати свою спроможність задовольняти основні потреби населення у сфері охорони здоров’я.
Під час роботи мобільної медичної команди місцеві жителі отримують консультації:
- сімейного лікаря;
- медичної сестри;
- психолога,
- соціального працівника.
Все частіше до виїздів долучаються і лікарі вторинної ланки, а саме невропатолог, кардіолог, офтальмолог, гінеколог.
Разом з тим фахівці Проєкту допомагають підвищити рівень обізнаності жителів громади щодо психічного здоров’я та стосовно прав та способів запобігання гендерно зумовленому та домашньому насильству шляхом проведення відповідної комунікаційної кампанії, проведення відповідних скринінгів та консультацій.
Українці - особлива сильна нація і втішає те, що наші люди різного покоління не втратили людяність, цінують свою духовність, мають відкриті серця та намагаються турбуватися про своє здоров'я заздалегідь, а такі напрями як відновлення медичних послуг в громадах всіляко сприяють цьому.
В Чернігівській області Проєкт впроваджується в Талалаївській, Срібнянській та Варвинській громадах благодійною організацією “Чернігівська МЕРЕЖА” у тісній співпраці з громадами та за підтримки ОВА.
Все це відбувається в межах реалізації проєкту “Відновлення доступу до медичних послуг” Проєкту “Інновації для подолання епідемії ВІЛ” і триватиме до вересня, тож попереду багато роботи, багато віддалених населених пунктів і людей, яким необхідні ці медичні послуги.
Добути і зберегти своє здоров’я може тільки сама людина.
(М. Амосов)